Sākums » Farmācija » Farmācijas jomas konsultatīvā padome aicina Saeimu lemt par kriminālatbildību narkotisko vielu pagrīdes izplatītājiem
Farmācijas jomas konsultatīvā padome aicina Saeimu lemt par kriminālatbildību narkotisko vielu pagrīdes izplatītājiem

Farmācijas jomas konsultatīvā padome aicina Saeimu lemt par kriminālatbildību narkotisko vielu pagrīdes izplatītājiem

Veselības ministrijas Farmācijas jomas konsultatīvā padome (FJKP), izskatot nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus, kas aizliegtu “jauno” pagrīdes narkotiku izplatīšanu, aicina Saeimu veikt izmaiņas ne vien likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”, bet arī LR Krimināllikumā, un uzskata, ka jāpaplašina policijas pilnvaras izņemt šīs narkotikas no aprites un saukt pie kriminālatbildības to izplatītājus un līdzzinātājus.

Kā norāda FJKP, Latvijas Ārstu biedrības rīcībā esošie dati liecina, ka 59% no Latvijas klubos aptaujātiem jauniešiem ir lietojuši narkotiskās vielas, 74% jauniešu līdz 20 gadu vecumam dzīves laikā ir piedāvātas narkotikas bez maksas. Šo vielu izplatīšanas veidi kļūst arvien netradicionālāki, taču policija nevar šīs vielas izņemt no aprites un saukt izplatītājus pie kriminālatbildības, jo ir ierobežoti savās pilnvarās.

Dažādas vielas var tikt nesodīti reklamētas internetā, tās var piedāvāt par brīvu, cilvēki saindējas, taču “Preču un pakalpojumu drošuma likums” netiek izmantots, paziņojumā presei norāda FJKP, kas šobrīd pārstāv 13 veselības aprūpes nozares sabiedriskās organizācijas.

Padome vēršas pie Saeimas ar lūgumu sagatavot savstarpēji koordinētu normatīvo aktu grozījumu paketi, kas ietvertu ierobežojumus visa veida reklāmai, jo īpaši internetā, policijas pilnvaru paplašināšanu un kriminālatbildību par pagrīdes narkotiku izplatīšanu.

“Mēs uzskatām, ka narkotiskām un psihotropām vielām, kas nav reģistrētas Zāļu valsts aģentūrā, ir jābūt aizliegtām jebkurā tirdzniecībā a-priori,” paziņojumā norāda FJKP. Padome uzskata, ka narkotisku un psihotropu vielu tirdzniecība nav pieļaujama bez licences saņemšanas šādai darbībai. Turklāt kriminālatbildībai ir jābūt ne tikai izplatītājiem, bet arī līdzzinātājiem un lietotājiem, uzsver FJKP.

 

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*