Sākums » Farmācija » Farmācijas jomas konsultatīvā padome spriedīs par iespēju aizliegt jaunu narkotisko vielu tirdzniecību
Farmācijas jomas konsultatīvā padome spriedīs par iespēju aizliegt jaunu narkotisko vielu tirdzniecību

Farmācijas jomas konsultatīvā padome spriedīs par iespēju aizliegt jaunu narkotisko vielu tirdzniecību

Šodien, 13. martā, Veselības ministrijā (VM) notiek Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde, kurā plānots vērtēt Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) izstrādāto likuma “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” grozījumu projektu, kas Latvijā aizliegtu jaunu narkotisko vielu tirdzniecību, tostarp to, kuras vēl tikai tiks radītas, ziņo aģentūra LETA.

LĀB izstrādājusi grozījumus minētajā likumā, paredzot noteikt, ka Latvijā ir aizliegta jaunu psihoaktīvo vielu vai tās saturošu izstrādājumu izplatīšana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana vai pārsūtīšana bez Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) lēmuma par attiecīgās vielas atbrīvošanu no šiem kontroles pasākumiem.

Patlaban, konstatējot Latvijas teritorijā jaunu psihoaktīvo vielu, SPKC var tai piemērot pagaidu aizliegumu līdz 12 mēnešiem un šajā laikā sniedz atzinumu, vai konkrētā viela ir vai nav iekļaujama aizliegto un kontrolējamo vielu sarakstā. LĀB piedāvā pašreizējo Pagaidu aizlieguma kārtību piemērot pēc apgriezta principa. Proti, noteikt, ka Latvijā var atļaut tikai tādu jaunu psihoaktīvo vielu vai tās saturošu izstrādājumu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu, kuras pēc pārbaudes nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos, par kurām ir iegūta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas, saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums vai kuras atzītas par likuma 4.pantā minētajām psihoaktīvajām vielām.

LĀB uzskata, ka likuma normas jāmaina nekavējoties, negaidot jaunus tā sauktā “Spaisa”, kaktusu mēslojuma maisījumu un citu jauno psihoaktīvo vielu upurus, ziņo aģentūra LETA.

 

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.