Sākums » Farmācija » Farmācijas loģistikas uzņēmums “Oribalt” divkāršos noliktavu ietilpību Baltijā

Farmācijas loģistikas uzņēmums “Oribalt” divkāršos noliktavu ietilpību Baltijā

Farmācijas loģistikas uzņēmums “Oribalt” plāno divkāršot noliktavu ietilpību Baltijā, uzsākot jaunas farmācijas noliktavas būvniecību 6500 m2 platībā netālu no Viļņas, ziņo uzņēmums.

Nākamajā būvniecības kārtā noliktavu būs iespējams paplašināt par vēl 4000 m2. Esošajā 6000 m2 plašajā “Oribalt” Viļņas loģistikas un izplatīšanas centrā tiek uzglabāti farmācijas un veselības aprūpes produkti, kas paredzēti visam Baltijas tirgum. Kopējais ieguldījums jaunajā noliktavā ir aptuveni 4,8 miljoni eiro.

Jaunās “Oribalt” noliktavas un biroja telpas būvēs Norvēģijas nekustamā īpašuma ieguldījumu sabiedrība “Baltic Sea Properties”, ar ko “Oribalt” ir noslēdzis līgumu uz 12 gadiem par individuāli pielāgotu telpu izbūvi. Saskaņā ar līgumu “Baltic Sea Properties” uzbūvēs un izīrēs nepieciešamo platību farmācijas loģistikas uzņēmumam ar iespēju to paplašināt. Darījumā piedalījās arī nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums “Solid Real Advisors”, kas koordinēja procesu kopā ar ar juridisko pakalpojumu sniedzēju “Sorainen”.

“Šis līgums būtiski ietekmē mūsu farmācijas loģistikas biznesu Baltijas valstīs: tiek divkāršota uzglabāšanas jauda, ieviestas jaunas noliktavas tehnoloģijas, farmācijas nozares standarti kļūst arvien stingrāki, arvien rūpīgāk ievērojot labas ražošanas (GMP jeb Good manufacturing practice) un izplatīšanas prakses (GDP jeb Good distribution practice) kvalitātes standartu prasības. Mērķis ir mūsu vajadzībām piemērota noliktava, kas spēj darboties mainīgos tirgus apstākļos. Mēs varēsim uzņemt vairāk kravu, paplašināt pakalpojumu sniegšanu kaimiņvalstīs un atvērt, piemēram, muitas noliktavu,” paziņojumā presei norāda “Oribalt Group” izpilddirektors Pekka Ruokanens.

P.Ruokanens arī norāda, ka noliktava ir paredzēta tikai farmācijas, veselības aprūpes preču, materiālu un ierīču uzglabāšanai. “Oribalt” sadarbojas ar pasaulē lielākajiem farmācijas uzņēmumiem. “Oribalt” sniedz farmācijas loģistikas pakalpojumus visās Baltijas valstīs. Paplašinot savu darbību, uzņēmums spēs nodrošināt lielāku medicīnisko preču klāstu un elastīgāku pieejamību visiem Igaunijas, Latvijas un Lietuvas zāļu vairumtirdzniecības uzņēmumiem, slimnīcām un laboratorijām.

“Farmācijas preču uzglabāšanai ir nepieciešami īpaši apstākļi un iekārtas, kas atbilst augstiem standartiem. Tieši tāpēc loģistikas terminālis tiek būvēts mūsu vajadzībām, atbilstoši visiem farmācijas nozares starptautiskajiem standartiem,” norāda “Oribalt Vilnius“ ģenerāldirektors Audris Pivors (Audrius Pivoras).

“Oribalt Vilnius” ir loģistikas, tirdzniecības un farmācijas vairumtirdzniecības uzņēmums, kas dibināts 1993. gadā. 2017. gadā uzņēmuma vienīgais akcionārs, Somijas uzņēmums “Oriola Oy”, pārdeva tam Baltijas valstīs piederošās daļas jaunajiem īpašniekiem. Patlaban “Oribalt Group” ir Latvijā reģistrēts holdinga uzņēmums, kam pieder pieci uzņēmumi visā Baltijā, nodarbinot aptuveni 125 cilvēkus. “Oribalt” konsolidētais apgrozījums Baltijas valstīs 2018. gadā bija 64 miljoni eiro, ziņo uzņēmums.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.