Sākums » Interesanti » Farmācijas muzejā atklāta izstāde “Ūdens vērtība”
Farmācijas muzejā atklāta izstāde “Ūdens vērtība”
Foto: Solvita Brutāne, Olita Zariņa

Farmācijas muzejā atklāta izstāde “Ūdens vērtība”

28.jūlijā Farmācijas muzejā tika atklāta izstāde “Ūdens vērtība”, lai muzeja apmeklētāju uzmanību pievērstu ūdens nozīmei, izmantojumam, ietekmei uz cilvēka organismu un mūsdienu problēmām, kas saistītas ar dzeramo ūdeni.

Izstādes autors Farmācijas muzeja speciālists Elvigs Kabucis atklāšanā pastāstīja par ūdens nozīmi un daudzveidību. Ūdens veido 60% pieauguša cilvēka masas, tas sedz 71% no Zemes virsmas, un atrodams pat kosmosā. Ūdens ir cilvēku ikdienas būtiska sastāvdaļa, tāpēc tā lietošanas paradumiem jāpievērš īpaša vērība.

Izstāde galvenokārt paredzēta skolēnu izglītošanai, bet jebkurš apmeklētājs šeit uzzinās ko jaunu par ūdeni. Izstāde stāsta par ūdeni dabā, medicīnā, tā nozīmi cilvēka veselībā. Atsevišķa sadaļa veltīta dzeramam ūdenim un minerālūdenim. Izstādes atklāšanas dalībnieki varēja degustēt gandrīz 20 dzeramā ūdens paraugu, pārliecinoties par garšas atšķirību. Drosmīgākie varēja izmēģināt ceļotājiem paredzētu filtru, kas attīra atklātas ūdenstilpes ūdeni, padarot to izmantojamu dzeršanai.

Atbalstītāju vidū ir Valmieras minerālūdens ražotājs. Apmeklētāji var iepazīties ar Valmieras minerālūdens avota atklāšanu, ūdens sastāvu, tā ārstnieciskām īpašībām, spēju konkurēt ar pazīstamiem minerālūdeņiem, kā arī nobaudīt Valmieras minerālūdeni.

P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma eksponāti atklāj ūdens izmantošanu medicīnā un farmācijā. Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru izveidots materiāls, kurā ietverts aicinājums vērtēt un uzlabot savus ūdens lietošanas paradumus.

Laipni gaidīti izstādē!

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*