Sākums » Farmācija » Farmācijas studijām RSU pirmajā uzņemšanas nedēļā pieteicies 131 reflektants
Farmācijas studijām RSU pirmajā uzņemšanas nedēļā pieteicies 131 reflektants

Farmācijas studijām RSU pirmajā uzņemšanas nedēļā pieteicies 131 reflektants

Šonedēļ, sākoties uzņemšanai, farmācijas studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) jau šobrīd pieteicies daudz vairāk interesentu nekā pagājušā gadā kopumā – 131, ziņo RSU Komunikācijas departaments.

Pavisam studijām RSU šīs nedēļas laikā pieteikušies jau 2900 studēt gribētāju. Visvairāk pieteikumi saņemti pamatstudiju programmās “Medicīna” un “Fizioterapija” – attiecīgi 540 un 278 pieteikumi. Nemainīgi atzīta nākamo studējošo vidū ir arī studiju programma “Multimediju komunikācija” – 135 pieteikumi.

Šī gada pieteikumu skaitā, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, nozīmīgu atšķirību nav – tas nav nedz palielinājies, nedz samazinājies. Šogad vairāk nekā 20% reflektantu, kas iesniedz pieteikumus pamatstudiju programmās, vidusskolu ir absolvējuši pirms gada vai vēl agrāk. Vecākajam reflektantam, kurš šonedēļ ir iesniedzies pieteikumu RSU Māszinību pamatstudiju programmā, ir 55 gadi.

Pēc RSU Uzņemšanas komisijas sniegtās informācijas, “visu no jauna” vēlas sākt arvien vairāk cilvēku ap 30 gadiem un vecāki, piesakoties dažādās pamatstudiju programmās. Iemesli šādam lēmumam esot dažādi – mainījies darba tirgus pieprasījums, vēlas iegūt vēl vienu izglītību, vai arī beidzot vēlas dzīvē studēt un strādāt jomā, kura no sirds interesē un aizrauj, pat, ja nākotnes darbs nesola lielākus ienākumus, skaidro RSU pārstāvji.

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*