Sākums » Farmācija » Farmācijas uzņēmums “Kalceks” iekaro Beļģijas tirgu
Farmācijas uzņēmums “Kalceks” iekaro Beļģijas tirgu

Farmācijas uzņēmums “Kalceks” iekaro Beļģijas tirgu

Latvijas farmācijas uzņēmums “Kalceks”, turpinot starptautisku paplašināšanos, ir noslēdzis ilgtermiņa sadarbību ar Vācijas farmācijas uzņēmumu “Fresenius Kabi” par medikamentu izplatīšanu Beļģijas tirgū.

“Vairāku gadu darbības laikā mēs bijām uzaudzējuši apjomīgu reģistrēto medikamentu portfeli Beļģijā. Divu produktu komercializēšana ir rezultāts intensīvam un neatlaidīgam komandas darbam, kas mums ļaus nostiprināt pozīcijas dinamiskajā un stratēģiski svarīgajā Eiropas Savienības tirgū,” skaidro Latvijas farmācijas uzņēmuma “Kalceks” valdes loceklis Kaspars Kurpevičs.

Sadarbība ar pasaulē vadošas veselības aprūpes grupas “Fresenius” meitasuzņēmumu paredz Latvijas farmācijas uzņēmuma “Kalceks” divu stacionārās aprūpes medikamentu – magnija sulfāta injekcijas un droperidola – izplatīšanu Beļģijas tirgū.

Gandarījumu par sadarbību pauž “Fresenius Kabi” Beļģijas un Nīderlandes ģenerāldirektore Miranda Heininga: “Sinerģija ir un paliek neaizstājams aspekts visās uzņēmējdarbības nozarēs, tāpēc mēs esam ļoti motivēti, ka, pateicoties droperidola un magnija sulfāta ieviešanai Beļģijas tirgū, varēsim vēl vairāk paplašināt savu produktu portfeli.”

Latvijas uzņēmumam salīdzinoši īsā laika periodā ir izdevies noslēgt sadarbības ar globālām farmācijas firmām par “Kalceks” produktu izplatīšanu Eiropas Savienības valstīs – Vācijā,  Beļģijā, Nīderlandē, Spānijā, Francijā, Polijā, kas pozitīvi ietekmē arī eksportspējas rādītājus. Kuprevičs, vērtējot sasniegtos rezultātus, norāda uz izvirzīto stratēģiju, pateicoties kurai mērķtiecīgi ieviesti jauni produkti un apgūti jauni tirgi.

“Līdz ar katru noslēgto sadarbību mēs sekmīgi turpinām senās farmācijas tradīcijas. Tādas ir arī Beļģijā, ko atspoguļo piesātināta vietējo ražotāju pārstāvniecība un visu pasaules lielāko kompāniju klātbūtne. Šī faktiski palika viena no pēdējām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kur “Kalceks” medikamenti nebija komercializēti. Mums izdevies ielauzties jaunā tirgū un šobrīd strādājam pie reģistrēto produktu klāsta paplašināšanas arī citās valstīs, lai palielinātu starptautisko konkurētspēju,” uzsver Latvijas farmācijas uzņēmums “Kalceks” valdes loceklis Kaspars Kuprevičs.

Uzņēmuma “Kalceks” ražotie medikamenti tiek eksportēti uz 77 pasaules valstīm. Pamata produktu noieta tirgi ir Rietumeiropas valstis – Spānija, Lielbritānija, Francija un Nīderlande, kā arī Izraēla Tuvo Austrumu reģionā. Kopumā uz Eiropas valstīm patlaban tiek eksportēti aptuveni 60% no visiem produktiem. “Kalceks” ražotie medikamenti pašlaik ir pieejami ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Āfrikā Āzijā un Austrālijā.

AS “Kalceks” ir viens no vecākajiem farmācijas uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas specializējas patentbrīvo medikamentu izstrādē, sākot no izpētes līdz ražošanai un izplatīšanai, – galvenokārt slimnīcu segmentam. Pieprasītākie produkti – neatliekamās palīdzības medikamenti, specializējoties CNS un kardiovaskulāro medikamentu terapeitiskajās grupās.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.