Sākums » Farmācija » Farmācijas uzņēmums “Kalceks” izdevis 100 gadu jubilejas pastmarku

Farmācijas uzņēmums “Kalceks” izdevis 100 gadu jubilejas pastmarku

Viens no vecākajiem Baltijas farmācijas uzņēmumiem AS “Kalceks” sadarbībā ar VAS “Latvijas pasts” radījis 100 gadu jubilejas pastmarku, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Pastmarka godina ampulu, jo “Kalceks” pirmsākumos uzņēmums bija vienīgais, kas nodrošināja medikamentu ražošanu ampulās Baltijas valstīs. Arī patlaban medikamenti ampulās ir viens no Latvijas farmācijas konkurētspējīgākajiem eksporta produktiem.

“Kalceks” valdes priekšsēdētājs Egils Kopštāls norādījis, ka pastmarka ir izdota limitētā tirāžā un tās radīšanā piedalījusies daļa no uzņēmuma kolektīva.

Pastmarka ataino ampulu no 1940. gadā izdotās uzņēmuma “Medfro” reklāmas brošūras. Vēsturiski uzņēmums “Medfro” bija vienīgais uzņēmums, kas ražoja ārstniecības līdzekļus ampulās un bija lielākais šāda veida uzņēmums Baltijas valstīs. “Medfro” tolaik ietilpa ķīmiski farmaceitiskās fabrikas “Farmazāns” uzņēmumu grupā, nodarbinot 1000 darbiniekus un ražojot 74 dažādu nosaukumu preparātus, savukārt 1990. gados uzņēmuma nosaukums tika mainīts uz “Kalceks” vārdu. Medikamentu ampulas līdz šim brīdim ir “Kalceks” ražoto medikamentu pamata formāts.

Pastmarkas nominālvērtība ir 0,85 eiro. To var izmantot pasta sūtījumu noformēšanai adresātiem Latvijā un ārvalstīs.

Šobrīd “Kalceks” ražoto medikamentu skaits ir 31 un lielākā daļa no produktiem tiek pildīti un pārdoti ampulās, kā arī eksportēti uz 47 pasaules valstīm.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.