Sākums » Farmācija » Farmācijas uzņēmumu organizācijas kopā ar Veselības ministriju uzsāks darbu pie inovatīvu zāļu pieejamības veicināšanas
Farmācijas uzņēmumu organizācijas kopā ar Veselības ministriju uzsāks darbu pie inovatīvu zāļu pieejamības veicināšanas

Farmācijas uzņēmumu organizācijas kopā ar Veselības ministriju uzsāks darbu pie inovatīvu zāļu pieejamības veicināšanas

25. septembrī farmācijas industrijas pārstāvji, to skaitā Eiropas Farmaceitisko industriju un asociāciju federācijas izpilddirektors Ričards Bergstroms, Latvijas Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) valdes priekšsēdētājs Imants Sinka un izpilddirektore Dita Erna Sīle, tiksies ar veselības ministru Gunti Belēviču.

Tikšanās mērķis ir uzsākt 29. jūnijā Veselības ministrijas (VM) un farmācijas industrijas parakstītā nodomu protokola uzdevumu īstenošanu. Nodomu protokola parakstītāja puses ir Eiropas Farmaceitisko industriju un asociāciju federācija, SIFFA un VM, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmija. Farmācijas nozare augstu novērtē veselības ministra G.Belēviča atbalstu nozares iniciatīvai sadarboties konstruktīvā un praktiskā veidā, uzsver SIFFA pārstāvji.

Nodomu protokola mērķis ir veicināt stabilus un prognozējamus uzņēmējdarbības nosacījumus farmācijas nozarei, tādējādi veicinot pieeju inovatīvām zālēm pacientu veselības uzlabošanai un veidot labvēlīgu vidi investīcijām pētniecībā.

R.Bergstroms, Eiropas Farmaceitisko industriju un asociāciju federācijas izpilddirektors, norāda: “Inovatīvu zāļu ieviešana ir izaicinājums daudzu Eiropas valstu veselības sistēmām un tās arvien vairāk ir ieinteresētas ciešākā sadarbībā ar farmācijas industriju, balstoties uz šādiem nodomu protokoliem, kāds parakstīts Latvijā. Plānojam diskutēt par to, kādā veidā varētu ieviest jaunus medikamentus, tai skaitā orientējoties uz rezultātu.”

Būtiskie nodomu protokola rezultāti paredz izskatīt veidus labākai jaunu un inovatīvu zāļu ieviešanai Latvijā, tajā skaitā – dažādus zāļu finansēšanas veidus, piemēram, uz rezultātu balstītu samaksu. Arī onkoloģija ir prioritāra joma, ņemot vērā nepieciešamību atjaunot Latvijas Onkoloģisko slimību kontroles programmu, norāda SIFFA..

SIFFA valdes priekšsēdētājs Imants Sinka informē: “Rīt darbu pie konkrētiem risināmiem jautājumiem – zāļu kompensācijas līgumiem un onkoloģijas terapijas uzlabošanas – uzsāks divas darba grupas ar farmācijas industrijas, Latvijas valsts iestāžu un ārstu dalību. Šīm darba grupām ir konkrēts mērķis: izvērtēt dažādus priekšlikumus jaunu zāļu pieejamības veicināšanai Latvijā. Tādā veidā tiks dots konkrēts pienesums pacientu veselības veicināšanai – būs pieejamākas arvien labākas zāles slimību ārstēšanai.”

“Inovatīvie medikamenti ir efektīvāki, jo ātrāk izārstē pacientu, nerada blaknes un neiestājas ilgstoša darba nespēja, tāpēc arī izdevīgāki balsts budžetam,” uzskata SIFFA vadītājs.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.