Sākums » Farmācija » Februārī zāļu patēriņš Latvijā – par 4% mazāks nekā janvārī
Februārī zāļu patēriņš Latvijā – par 4% mazāks nekā janvārī

Februārī zāļu patēriņš Latvijā – par 4% mazāks nekā janvārī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2024. gada februārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,06 miljonus zāļu iepakojumu par 45,11 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 4% mazāk nekā šī gada janvārī un par 13% vairāk nekā 2023. gada februārī. Vispārēja tipa aptiekām februārī tika pārdoti 3,69 miljoni zāļu iepakojumu 39,45 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 420 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā – 249 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 7,84 miljoniem eiro, kas ir par 24% mazāk nekā šī gada janvārī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija 11,11 eiro, savukārt mediānas cena – 6,23 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 6,00 eiro, nereģistrētām zālēm – 15,30 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji februārī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 96 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 32 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 78 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*