Sākums » Farmācija » FKTK atļauj “Liplat Holding” izteikt “Grindeks” obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu
FKTK atļauj “Liplat Holding” izteikt “Grindeks” obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu

FKTK atļauj “Liplat Holding” izteikt “Grindeks” obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu atļaut zāļu ražotājas AS “Grindeks” akcionāram SIA “Liplat Holding” izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, teikts biržas “Nasdaq Riga” paziņojumā.

“Grindeks” vairākuma akcionāre SIA “Liplat Holding” obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā par vienu akciju piedāvā 13,59 eiro.

Kā norādījis uzņēmums, “Liplat Holding” pieder 9 025 197 “Grindeks” akcijas, kas ir 94,16% no akciju kopskaita. Kirovam Lipmanam pieder 43,3%, Annai Lipmanei – 21,7%, bet Filipam Lipmanam – 35% no “Liplat Holding” pamatkapitāla daļām.

Piedāvājuma termiņš ir 30 dienas no dienas, kad informācija par piedāvājumu publicēta oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Kā ziņots, “Grindeks” akcionāri ārkārtas akcionāru sapulcē pieņēmuši lēmumu par uzņēmuma akciju izslēgšanu no regulētā tirgus. Uzņēmuma valde ārkārtas akcionāru sapulci bija sasaukusi pēc akcionāra SIA “Liplat Holding” pieprasījuma.

“Grindeks” kopējais akciju un kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 9 585 000.

“Grindeks” koncerna peļņa 2019.gadā sasniedza 13,4 miljonus eiro. Revidētie konsolidētie finanšu pārskati liecina, ka koncerna peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, ir sasniegusi 13,4 miljonus eiro. Koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 141,4 miljoni eiro.

2019.gadā koncerna saražotā produkcija tika eksportēta uz 84 pasaules valstīm kopumā par 132 miljoniem eiro. “Grindeks” gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2019.gadā bija 132,2 miljoni eiro.

“Grindeks” galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. “Grindeks” koncernu veido “Grindeks”, Latvijas “Kalceks” un “Namu apsaimniekošanas projekti”, Igaunijas “Tallinas farmācijas rūpnīca”, kā arī Krievijas “Grindeks Rus” un Slovākijas “HBM Pharma”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.