Sākums » Farmācija » FKTK saņēmusi “AB City” pieteikumu “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai
FKTK saņēmusi “AB City” pieteikumu “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai

FKTK saņēmusi “AB City” pieteikumu “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) saņēmusi “Repharm” grupas uzņēmuma AS “AB City” pieteikumu zāļu ražotāja “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai, teikts FKTK publiskotajā informācijā.

Vienas akcijas atpirkšanas cena, pēc prospektā sniegtās informācijas, paredzēta 9,26 eiro.

Paredzēts, ka akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu varēs pieņemt 30 dienu laikā no tā izteikšanas brīža, kas sāksies nākamajā darba dienā pēc tam, kad piedāvājums būs publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pēc prospektā sniegtās informācijas, “AB City” netiešā veidā pieder 30,85% “Olainfarm” akciju.

Jau vēstīts, ka “Repharm” šogad 21.jūnijā paziņoja, ka lūgs FKTK atļauju izteikt akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu “Olainfarm” akcionāriem, jo “Repharm” grupa ieguvusi būtisku līdzdalību “Olainfarm” kapitālā.

“Repharm” grupa ir informējusi biržu “Nasdaq Riga” par vienošanos ar “Olainfarm” akcionāri Niku Saveļjevu par 7,8% akciju balsstiesību iegūšanu “Olainfarm”, īstenojot šīs tiesības caur “Repharm” mātesuzņēmumu “AB City”. Tāpat “Repharm” šogad februārī ziņoja par vienošanos ar Annu Emīliju Maliginu par tiesību iegūšanu uz 21,97% “Olainfarm” akciju pirkumu un balsstiesību iegūšanu, īstenojot šīs tiesības caur “Repharm” meitasuzņēmumu SIA “Farma Fund”.

Savukārt “Repharm” grupā ietilpstošajai “Rīgas farmaceitiskajai fabrikai” tiešā veidā pieder 1,07% “Olainfarm” akciju.

Ja akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā “Repharm” iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, “Repharm” īstenos pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu.

Holdinga uzņēmums”AB City” reģistrēts 2018.gadā, tā pamatkapitāls ir 126 536 960 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji nav norādīti, bet uzņēmuma padomē strādā “Repharm” līdzīpašnieki Andrejs Leibovičs, Jānis Oskerko un Aleksandrs Livšics. Savukārt “AB City” valdē ir “Repharm” līdzīpašnieks Roberts Tavjevs un Sergejs Korņijenko.

Paralēli Čehijas uzņēmums “Black Duck Invest” apgalvo, ka kļuvis par lielāko “Olainfarm” akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas.

“Black Duck Invest” paziņojumā medijiem iepriekš norādīja, ka “Repharm” kontroli “Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi un “Black Duck Invest” turpinās aizstāvēt savas tiesības Latvijas un Čehijas tiesās, lai panāktu ar “Olmafarm” noslēgtā “Olainfarm” akciju iegādes darījuma izpildi.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.