Sākums » Interesanti » “Gada balva medicīnā 2019” ceremonijā tiks godināti labākie veselības aprūpē
“Gada balva medicīnā 2019” ceremonijā tiks godināti labākie veselības aprūpē

“Gada balva medicīnā 2019” ceremonijā tiks godināti labākie veselības aprūpē

“Gada balva medicīnā” šogad tiks pasniegta jau desmito reizi un tās svinīgā ceremonija notiks 17.septembrī kinoteātrī “Splendid Palace”. Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā pasākumā piedalīsies un viesus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Leviti, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Mūrniece un veselības ministre Ilze Viņķele, kā arī citas valsts amatpersonas un uzņēmēji. Ceremonijas tiešraidi būs iespējams vērot portālā LSM.lv un straume.lmt.lv.

Svinīgajā pasākumā uzstāsies pasaules slavenais pianists Andrejs Osokins, projekts “Nepāriet” un grupa “The Sound Poets”, kā arī dziedātāja Elza Rozentāle un ansamblis “Undertango”, ziņo LĀB pārstāvji.

“Gada balva medicīnā tradicionāli ir bijis nozares gada nozīmīgākais pasākums, bet šoreiz tam būs dziļi simboliska nozīme. Šogad mēs ne tikai godināsim aizvadītā gada izcilniekus, bet arī teiksim paldies visiem Latvijas veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, kas katru dienu un krīzēs pašaizliedzīgi rūpējas par cilvēku un sabiedrības veselību,” uzsver LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

Šogad “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta 14 nominācijās, būs arī Veselības ministrijas, Labklājības ministrijas, kā arī LĀB izdotā žurnāla Ārsts.lv specbalvas. Pasākumā tiks pasniegts arī AS “Grindeks” augstākais profesionālais apbalvojums – D. H. Grindeļa balva par nozīmīgu ieguldījumu farmācijas un medicīnas jomā.

Balvas tiks pasniegtas nominācijās “Gada ģimenes ārsts 2019”, “Gada ārsts speciālists 2019”, “Gada zobārsts 2019”, “Gada ārsta palīgs 2019”, “Gada farmaceits 2019”, “Gada māsa 2019”, “Gada vecmāte 2019”, “Gada funkcionālais speciālists 2019” un “Gada slimnīca 2019”. Par šīm nominācijām LĀB portālā www.arstubiedriba.lv/gadabalvamedicina varēja balsot ikviens sabiedrības pārstāvis. Kopumā sabiedrība balvām nominēja vairāk nekā 150 pretendentus, bet unikālo balsotāju skaits pārsniedza 8000.

Tradicionāli “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās “Gada jaunais ārsts 2019”, “Gada cilvēks medicīnā 2019”, “Gada notikums medicīnā 2019” un “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šajās nominācijās uzvarētājus nosaka Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Jauno ārstu asociācijas ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā “Gada docētājs 2019” par saviem pedagogiem balso Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes medicīnas studenti.

“Gada balvas medicīnā” pasniegšanas pasākumu organizē Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Veselības ministriju, Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti.

Pirmo reizi “Gada balva medicīnā” tika pasniegta 2008.gadā. Aizvadītajos gados balvu saņēmuši vairāk nekā 100 veselības nozares speciālistu. “Gada balvas medicīnā” autors ir metālmākslinieks Armands Jēkabsons.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.