Sākums » Jaunākie raksti » Gada farmaceits 2023 – Elma Grīnhofa
Gada farmaceits 2023 – Elma Grīnhofa

Gada farmaceits 2023 – Elma Grīnhofa

SIA “BENU aptieka” 48 (Rīga) aptiekas vadītāja pienākumu izpildītāja Elma Grīnhofa apbalvojumu saņem par iniciatīvu un aktivitāti ekstemporālās receptūras saglabāšanā un attīstībā, par farmaceita profesijas popularizēšanu iedzīvotāju vidū, par aktīvu dalību kolēģu tālākizglītošanā.

Elma aizvadītā vasarā piedalījās LFB projektā “Viedfarmaceits”, sagatavojot un nolasot lekciju par zāļu gatavošanu vasaras plenēra dalībniekiem. Elma pastāsta, ka daļai klausītāju lekcijā teiktais bijis labi zināms, bet bijuši arī tādi, kurus stāstītais iedvesmojis atcerēties sen apgūtas lietas. Divu aptieku pārstāvji vēlāk sazinājušies ar Elmu, lai konsultētos par zāļu gatavošanu, un atsākuši šo pakalpojumu aptiekā. Elma atzīst, ka problēma ir zāļu gatavošanas tehnoloģijas aprakstu trūkums, kas tiem, kas ilgāku laiku nav gatavojuši zāles, neļauj atsvaidzināt zināšanas, jo radies aizspriedums, ka tas ir sarežģīti un neiespējami. Diemžēl laika gaitā valstī arī mācību iestādēs izveidojušās dažādas pieejas vienas receptūras zāļu gatavošanā.

Elma vēlētos, lai nozarē atrisinātos zāļu trūkuma problēma, jo pat ar zāļu gatavošanu nav iespējams nozvērst visus gatavo zāļu trūkuma gadījumus. Viņa atzīst, ka kompensējamo zāļu saraksts nebūtu jāmaina katru mēnesi, jo tas rada nopietnas grūtības aptiekas darbā. Tāpat arī e-receptes sistēma gaida nopietnus uzlabojumus arī attiecībā uz ekstemporālām zālēm.

Jaunā gadā Elma kolēģiem visā Latvijā vēl veselību, izturību, nezūdošu mīlestību pret darbu, prieku par katru “paldies” un spēju norobežoties no negācijām!

J. Brenča foto

Kā jau no iepriekš rakstītā noprotams, Elmas sirdslieta ir ekstemporālo zāļu gatavošana. Viņa uzskata, ka viņai ļoti paveicies, jo par šo jomu studiju laikā RSU viņu ieinteresēja docētāja Venta Šidlovska. Otra veiksme – nejauši studiju trešā kursā, ienākot Benu aptiekā, kas izsenis kopj, attīsta un uztur zāļu gatavošanu, un jautājot, vai nav nepieciešams darbinieks, saņēmusi atbildi: “Jā, vajag!”. Tā sākās un turpinās Elmas darbs Benu aptiekā Stirnu ielā.

Elma uzskata, ka zāļu gatavošana aptiekā ir ļoti īpaša lieta, tā ir farmācijas “sāls”! Viņai patīk meklēt, eksperimentēt. Patīk arī apmācīt studentus. Jautāta, kuras zāļu formas ir īpaši mīļas, Elma atbild – svecītes, pulveri, arī ziedes, kuru tehnoloģija prasa strādāt uzsildītā piestā.

Vai viņa strādā arī gatavo zāļu formu nodaļās? Jā, kad jāaizstāj kolēģi, bet tas nav darbs, kas Elmai sagādā gandarījumu, tāpēc sevi tur īsti neredz. Iemesls? Komunikācija ar klientiem nesagādā nekādas problēmas, bet traucē pārdošanas elements.

Vēl viena Elmas aizraušanās ir antīkie auto. Viņas tētis nodarbojas ar retro auto restaurāciju, un Elmas mīļākais auto ir dzeltena zaparožeca vabolīte. Elma līdzdarbojas Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) padomē, ir AAK Padomju Tehnikas sekcijas valdes priekšsēdētāja.

Elma rada iespaidu, ka viņai ir aktīva attieksme pret cilvēkiem, lietām, procesiem un dzīvi kopumā. Viņas moto varētu būt: “Visu varu, visu pati!” Labi, ka blakus ir kolēģi, kuri ik pa brīdim atgādina, ka nepieciešams ievilkt elpu, iedzert krūzīti tējas!

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*