Sākums » Jaunākie raksti » Gada farmaceits 2023 – Inga Puķe
Gada farmaceits 2023 – Inga Puķe
J. Brenča foto

Gada farmaceits 2023 – Inga Puķe

SIA “Alante” Tirgus aptiekas (Tukums) vadītājai Ingai Puķei balva piešķirta par pilsētas iedzīvotāju izglītošanu veselības atgūšanas un uzturēšanas jautājumos; par līdzdalību speciālistu tālākizglītības projektu izstrādē; par jaunās paaudzes speciālistu izglītošanu.

Balva Ingai sagādājusi prieku, ļaujot izjust, ka viņu augstu novērtē profesijā. Viņa atzīst, ka apbalvošanas brīdī jutusies mazliet kā izlaidumā.

Ja varētu nozarē mainīt kādu aspektu, Inga izvēlētos likvidēt aplamo konkurenci ar cenām un atlaidēm starp aptieku uzņēmumiem, jo nozare ir stingri regulēta un no šādas konkurences patērētāji neko negūst, tā nav farmaceitiskā aprūpe.

Kolēģiem nākamā gadā Inga vēl mācīties un pilnveidoties, lai tiktu līdzi laikam, lai būtu pārliecība par saviem vārdiem, lai darbs aizrauj un neapnīkst, lai katrs klients no sarunas gūst ko derīgu!

Inga ir unikālā situācijā – viņa strādā vienā pilsētā, bet dažādās aptiekās ar mammu Zelmu Sirmo un māsu Agnesi Riteni. Inga atzīst, ka ģimenes uzņēmums rada drošības sajūtu, vienmēr var saņemt atbalstu un padomu no cilvēkiem, kas palīdzēs ar sirdi un dvēseli.

Ikdienas darbā aptiekā Ingai vismazāk patīk darbs ar dokumentiem, bet visvairāk – ar jauniešiem. Patīk ierādīt profesiju un laika gaitā vērot, ka jaunie kļūst “arvien foršāki”.

Tirgus aptieka uzņem praksē farmācijas studentus – gan no abām augstskolām, gan koledžām. “Jaunieši ir dažādi. Ir tādi, kas uz visu atbild “protu, protu”, tie jāpavēro un jāpieskata ilgāk, un ir tādi, kam mācīšanās iet grūtāk, bet kad “pielec”, tad viss ir labākā kārtībā. Darbā ar jauniešiem nav rutīnas, un arī viņi iemāca ko jaunu, stāsta savas domas un idejas,” vērtē Inga.

Kolēģe spriež, ka farmaceita nozīme sabiedrībā pieaug. Aptiekas darbā galvenais ir palīdzēt ar padomu un ir patīkami saņemt klienta “paldies”, atzīst Inga.  Tāpēc svarīga ir tālākizglītība, un Inga piedalījusies darba grupās, kopā ar ārsti Gaļinu Biksoni, Ati Behmani un citiem kolēģiem, izstrādājot klientu konsultēšanas algoritmus grāmatai “Solis pa solim pacientu konsultēšanā”.  Inga joprojām ir darba grupas sastāvā, kas kopā ar ārsti Vitu Vestmani un Ati Behmani tiekas pirms katra apvienības “Mana Aptieka” mācību cikla, lai vērtētu, kā labāk tēmu pasniegt farmaceitiem.

Viens no Ingas vaļaspriekiem ir cieši saistīts ar profesiju – Inga raksta žurnāliem “Ārsts.lv” un “Praktiskais Latvietis”. Inga kopā ar ģimeni slēpo – gan ar distanču slēpēm pa laukiem, gan no kalna ar kalnu slēpēm. Ģimenei pieder lauku saimniecība, kur Ingu garās pastaigās pavada divi mīluļi – suņi Nora un Krokuss. Ikdienu bagātina koncerti, teātri, opera.

Tuvojoties Dziesmu un deju svētkiem, Inga sapratusi, ka grib pati savu Mārupes novada tautastērpu. Audumu brunčiem Inga noaudusi pati tuvējā amatnieku darbnīcā. Bet, runājot par galvassegu, Inga teic viedus vārdus: “Ja samierinies ar faktu, ka galvā jāliek aube, tad ar tevi viss ir kārtībā.”

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*