Sākums » Jaunākie raksti » Gada farmaceits 2023 – Ksenija Lukjanova
Gada farmaceits 2023 – Ksenija Lukjanova
J. Brenča foto

Gada farmaceits 2023 – Ksenija Lukjanova

SIA “Dalma LJ”, Euroaptieka-50 (Rīga) aptiekas vadītāja vietniece Ksenija Lukjanova balvu saņēmusi par ieguldījumu farmaceitiskas konsultācijas – zāļu lietošanas pārskata – attīstīšanā un popularizēšanā iedzīvotāju vidū, par godprātīgu darbu aptiekā un ieguldījumu kolektīva saliedēšanā.

Ksenijai pārsteigums par atzinību bijis milzīgs, jo viņa sevi uzskata par pavisam jaunu speciālisti, taču kolēģi pārliecinājuši, ka balva ir pelnīta – Ksenija intensīvi turpina mācīties pati un tikpat intensīvi nodod zināšanas tālāk. Ksenija atzīst, ka apbalvojums ir ļoti motivējošs aktīvi darboties: “Tā ir ļoti nopietna balva, tā man pašai pierāda, ka esmu uz pareizā ceļa, īstajā profesijā. Mīlu to no sirds.”

Kolēģiem gadumijā Ksenija vēl izturību un veselību, kā arī vienmēr atbalstīt citam citu.

Kseniju sveic kolēģes. J. Brenča foto

Jaunā farmaceite ir nedaudz nobažījusies par speciālistu trūkumu, tādēļ uzskata, ka vērts stāstīt par profesiju skolēniem, lai ieinteresētu viņus studēt un uzņemties šo atbildīgo veselības aprūpes misiju. Pati Ksenija pēc maģistra grāda iegūšanas Latvijas Universitātē 2020. gadā turpinājusi studijas RSU klīniskās farmācijas studiju programmā, ko absolvēja 2023. gadā.

Ksenija sākusi personalizēto farmakoterapeitisko konsultāciju projektu aptiekā, kura ietvaros individuāli tiekas ar aptiekas klientiem, mērī asinsspiedienu, nosaka cukura un holesterīna līmeni, pārrunā zāļu lietošanu.

Ksenija pastāsta, ka ir gadījies konsultācijas laikā pieņemt nopietnu lēmumu klienta labā – izsaukt ātro medicīnisko palīdzību. Tas apliecina Ksenijas profesionalitāti.

Kā problēmu Ksenija min to, ka aptiekas klienti nereti nejūt robežu starp ārsta un farmaceita profesionālo uzdevumu. Farmaceits var sniegt konsultācijas par zālēm, taču nevar diagnosticēt.

Ksenijai ir laba sadarbība ar ģimenes ārstiem. Komunikācija jūtami uzlabojusies pēc prakses slimnīcā klīniskās farmācijas studiju laikā, jo ārsti ļoti novērtē farmaceita kompetenci par zāļu mijiedarbību. Ikdienā Ksenija bieži izmanto datubāzes uptodate.com un Medscape, lai uzzinātu informāciju par zāļu mijiedarbību.

Nākotnes plānos Ksenijai ir veselības vadības studijas vai pievēršanās zinātnei un doktorantūra. Ksenija uzskata, ka farmaceita izglītība paver plašas darba iespējas – gan konsultēt klientus aptiekā, gan nodoties zinātnei, gan mācīt studentus vai organizēt projektus skolēniem.

Ksenija vaļasprieku laiku aizpilda divi garauši – korgijs un basets, ar kuriem jādodas uz treniņiem un izstādēm, kā arī biljards.

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*