Sākums » Jaunākie raksti » Gada farmaceits 2023 – Marita Strupa
Gada farmaceits 2023 – Marita Strupa
J. Brenča foto

Gada farmaceits 2023 – Marita Strupa

SIA “Elixir” aptiekas “Evita” vadītāja un īpašniece Marita Strupa Latvijas Farmaceitu biedrības gada balvu saņēma par mūža ieguldījumu farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanā pagastā un individuālas aptiekas uzturēšanā, par veiksmīgas sadarbības izveidošanu ar citiem veselības aprūpes speciālistiem, par aptiekas tēla spodrināšanu.

Kad Marita uzzinājusi, ka viņai piešķirts apbalvojums, bijis liels pārsteigums, bet tad apdomājusi, ka visu mūžu ar sirdi un dvēseli ir strādājusi profesijā un publisku pateicību bijis patīkami saņemt.

Ja nozarē iespējams būtu viss, Marita lemtu, lai visu aptieku īstie saimnieki būtu farmaceiti. Gadu mijā viņa novēl saprāta klātieni likumu lēmēju galvās – lai izdodas zāļu cenas mazināt kā citādi, ne uz aptieku piecenojuma rēķina – to nedrīkst mazināt nekompensējamām zālēm, jo tas būtu liktenīgi nelielu aptieku pastāvēšanai, domā aptiekāre.

Kolēģiem gadumijā Marita vēl IZTURĪBU! Nezaudēt mieru un līdzsvaru, ja aptiekā ienāk neapmierināts klients!

Ziemassvētkus Marita sagaidīs mājās kopā ar ģimeni, bet jau tagad aptiekas logā mirdz svecīšu gaismiņas, lai visiem omulīgāks prāts.

Maritai pieder aptieka Mērsragā, kur viņa veic vietējo iedzīvotāju un vasaras atpūtnieku farmaceitisko aprūpi. Tā kā farmaceita misijai veltīts viss darba mūžs, viņa pamatoti saka: “Tas ir vienīgais, ko es māku.”

Balvu pasniedz LFB prezidente Dace Ķikute un LFB Apbalvojumu padomes priekšsēdētāja Kitija Blumfelde. J. Brenča foto

Gada farmaceita apbalvojumam viņa izvirzīta par 30 gadus ilgu nepadošanos, šo darbu veicot. Tieši cilvēku pateicība dod gandarījumu un ir palīdzējusi izturēt ne vienu vien dzīves pārbaudījumu. Kurzemnieku šerpā rakstura dēļ “paldies” šajā pusē neskan bieži, bet, ja skan, ir patiess un īsts. Ieinteresētība aptiekas apmeklētāju problēmu risināšanā noteikti ir iemesls, kāpēc Marita saņem pateicību un Mērsraga aptieka joprojām pastāv.

Pārbaudījumu 30 gadu laikā ir bijis gana – meklēta un atrasta labākā vieta aptiekai, piesaistīti klienti. Maritas nepadošanās un piemērs uzrunājis arī jauno paaudzi, jo viena no Maritas trīs atvasēm arī izvēlējusies farmaceita profesiju. Marita tagad var dalīties ar meitu pieredzē un bieži risina profesionālas sarunas.

Marita uzskata, ka farmaceita loma un prestižs pēdējos gados ir audzis, tomēr sarunu ar aptiekas apmeklētāju ikdienas darbā gribētos vairāk, jo mūsdienu tehnoloģijas bieži nostājas priekšplānā un neatliek laika uzklausīt pacientu.

Marita sauc sevi par ziņkārīgu, viņai ir plašs interešu loks – grāmatas, svešas zemes, viņa aizraujas ar līnijdejām un ir apguvusi taizemiešu masāžas noslēpumus.

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*