Sākums » Jaunākie raksti » Gada labākā publiskā jaunbūve – RSU Farmācijas studiju un pētniecības centrs
Gada labākā publiskā jaunbūve – RSU Farmācijas studiju un pētniecības centrs

Gada labākā publiskā jaunbūve – RSU Farmācijas studiju un pētniecības centrs

Skatē “Gada labākā būve Latvijā” kā 2022. gada labākā publiskā jaunbūve apbalvots Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas studiju un pētniecības centrs.

Ēkas būvniecību veikušā koncerna UPB mājaslapā vēstīts, ka tā ir ne tikai līdz šim apjomīgākā un tehniski sarežģītākā ēka, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē, bet var lepoties arī ar augstvērtīgu dizainu, kur lakoniskais mijas ar krāsu un formu sajaukumu.

Ēka veidota fakultātes trim katedrām un pētnieciskai laboratorijai, kurā tiek pētītas un izstrādātas perorālai lietošanai paredzētas zāļu formas (tabletes, kapsulas u.c.). Gatavo zāļu formu laboratorija veidota, ievērojot rūpnieciskās farmācijas nozares principus, arī veidojot tīrtelpas, kas atbilstu ISO 8 standartam (D tīrības klase pēc EU GMP klasifikācijas). Tīrtelpās, kā arī ārpus tām (ķīmiskajās laboratorijās), izbūvētas tehnoloģiskiem un analītiskiem procesiem nepieciešamās tehniskās sistēmas: AVK, laboratorijas gāzu, saspiestā gaisa un attīrītā ūdens apgādes sistēmas.

Ieceres izstrādē piesaistīti starptautiski konsultanti un nozares eksperti – no Čehijas (rūpnieciskās farmācijas tehnoloģijas), Igaunijas (studiju laboratorijas), kā arī vietējie farmācijas industrijas eksperti.

Ēkas arhitektūra veidota lakoniska. Tās fasādē dominē kontrasti – košās un spilgtās keramikas bagetes, kas izvietotas viļņveida rakstā, piešķir ēkai enerģiju, savukārt viendabīgās šķiedrcementa loksnes gaišos un tumšos toņos rada lakonisku un nosvērtu noskaņu.

Vestibila centrālais elements ir monolītā dzelzsbetona vītņu kāpnes piesātināti sarkanā tonī, kuru koncepta pamatā izmantota cilvēka DNS forma. Papildus akcentu tām piešķir izliektās griestu lamelles jeb stilizētas griestu lustras baltā krāsā.

Ēka saņēmusi arī 2. vietu konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” nominācijā “Jaunbūve – Sabiedriskā ēka”.

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*