Sākums » Farmācija » Gada laikā e-veselībai pieslēgušies 1,3 mlj reižu
Gada laikā e-veselībai pieslēgušies 1,3 mlj reižu

Gada laikā e-veselībai pieslēgušies 1,3 mlj reižu

Aprit gads, kopš ir pieejami e-veselības sistēmas pakalpojumi. Gada laikā, kopš ārstniecības iestādēm un aptiekām brīvprātīgai lietošanai ir pieejami valsts e-veselības sistēmas pakalpojumi, būtiski pieaudzis to lietošanas gadījumu skaits, ziņo Nacionālais veselības dienests (NVD). Sistēmu aktīvi lieto arī iedzīvotāji, kuri jau šobrīd saņem e-darbnespējas lapas, e-receptes vai vēlas izmantot citus e-veselības pakalpojumus. Kopumā e-veselības lietotāji sistēmā autorizējušies vairāk nekā 1,3 miljonus reižu.

Kopš pagājušā gada septembra e-veselības sistēmā atvērts vairāk nekā 33 tūkstoši e-darbnespējas lapu un izrakstīts vairāk nekā 45 tūkstoši e-recepšu. E-darbnespējas lapas atvēruši vairāk nekā 840 ārsti, savukārt e-receptes izrakstījuši vairāk nekā 950 ārsti. Aptiekās e-veselības sistēmu izmanto jau vairāk nekā 1000 farmaceiti un farmaceitu asistenti.

Līdz šim ārstniecības personas iesūtījušas sistēmā vairāk nekā 7000 vizuālās diagnostikas izmeklējumu (magnētiskās rezonanses, datortomogrāfijas u.c.) rezultātu, savukārt pacientu veselības pamatdatos izveidoti vairāk nekā divi tūkstoši dokumentu. Iedzīvotāji norādījuši e-veselības sistēmā savu kontaktinformāciju un kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos, kā arī pasūtījuši Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK).

“Esam gandarīti, ka daudzi ārsti un farmaceiti jau sekmīgi strādā e-veselības sistēmā, sniedzot saviem pacientiem iespēju izmantot tās priekšrocības. Profesionāļi arī atzīst, ka sistēmā veiktie uzlabojumi ir padarījuši tās lietošanu ērtāku. Vienlaikus turpinās darbs pie sistēmas attīstīšanas. Aicinām ārstus un farmaceitus pievienoties e-veselības lietotāju lokam, lai veiksmīgi apgūtu sistēmas lietošanu,“ pauž NVD direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane.

Līgumu par  e-veselības lietošanu noslēguši 100% slimnīcu, 60% ambulatoro iestāžu, 35% ģimenes ārsta prakšu, 90% no plānoto aptieku skaita.

Informācija par ārstniecības iestādēm un aptiekām, kas ir noslēgušas līgumu par e-veselības sistēmas lietošanu, ir apskatāma interaktīvā kartē, kas ir pieejama e-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “Par e-veselību” – “Kur lieto E-veselību?”.

Šobrīd e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām vēl ir brīvprātīga, norāda NVD. Darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes var izrakstīt gan elektroniski, gan uz papīra veidlapām. Saskaņā ar Ministru kabineta šā gada 22. augustā lemto – obligāta e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības personām un farmaceitiem ir jāuzsāk no 2018. gada 1. janvāra, atgādina dienests.

Vienlaikus NVD vērš uzmanību, ka informācija par e-veselības sistēmā izrakstītajām e-darbnespējas lapām, e-receptēm, vizuālās diagnostikas izmeklējumiem un cita ārstu ievadītā medicīniskā informācija sistēmā uzkrājas pakāpeniski, ārstniecības personām un farmaceitiem arvien aktīvāk izmantojot e-veselību. Attiecībā uz pacientu vēsturiskajiem medicīnas pamatdatiem – ārsts izvērtē, kuru medicīnisko informāciju ir nepieciešams ievadīt e-veselības sistēmā, norāda NVD.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.