Sākums » Jaunākie raksti » Gada laikā uz vizītēm Austrumu slimnīcā bez brīdinājuma neierodas 32 000 pacientu

Gada laikā uz vizītēm Austrumu slimnīcā bez brīdinājuma neierodas 32 000 pacientu

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), kas ir lielākā valsts daudzprofilu ārstniecības iestāde, gada laikā uz ambulatorajām vizītēm neierodas aptuveni 32 000 pacientu, ziņo slimnīca. Kopējais apmeklētības procents 2018. gada pirmajā pusgadā bija 86% no visiem ambulatori pierakstītajiem pacientiem, attiecīgi vidēji neatnāk 14%. Šāds milzīgs skaits ir pat situācijā, kad slimnīcas darbinieki vairākas dienas iepriekš apzvana cilvēkus, atgādinot par pierakstu, uzsver RAKUS.

Šis “neatnākušo procents” svārstās starp dažādām specialitātēm – pie neirologiem, neiroķirurgiem un alergologa neatnāk pat 20-25%, bet salīdzinoši tikai 5% no pierakstītajiem pacientiem neatnāk uz konsultāciju pie reimatologiem, endokrinologiem, imunologiem.

Slimnīcā novērots, ka šī problēma pieaug tad, kad ir atvaļinājuma laiks, vasara, kad ārā ir karsts, kā arī tad, kad sākas vīrusu sezona. Tomēr dažreiz pacientu rīcību esot grūti izprast, piemēram, Latvijas Onkoloģijas centrā septembrī neatnāca 16%  pierakstīto pacientu, bet oktobrī jau uz pusi mazāk – 7%. Skaitliskā izteiksmē tās ir 1300 neapmeklētas vizītes septembrī un ap 600 – oktobrī. Slimnīcas pārstāvji uzsver, ka tas ir bezatbildīgi attiecībā pret citiem ar onkoloģiju slimojošajiem pacientiem, kas pie ārsta varētu tikt ātrāk, turklāt speciālisti, kas bieži strādā gan ambulatori, gan stacionāri, ir spiesti tērēt savu laiku, sēžot un gaidot, kamēr viņa palīdzība ir nepieciešam citiem smagi slimiem pacientiem nodaļās.

RAKUS joprojām aicina cilvēkus informēt slimnīcu par savu neierašanos. To var izdarīt, gan zvanot, gan ātri un ērti aizpildot atteikumu internetā: https://www.aslimnica.lv/lv/forma/atteikuma-forma.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*