Sākums » Farmācija » Gada pirmajā ceturksnī “Olainfarm” uzņēmumu grupa audzē apgrozījumu un peļņu
Gada pirmajā ceturksnī “Olainfarm” uzņēmumu grupa audzē apgrozījumu un peļņu

Gada pirmajā ceturksnī “Olainfarm” uzņēmumu grupa audzē apgrozījumu un peļņu

2021. gada 1. ceturksnī “Olainfarm” grupas realizācijas apjoms bija 33,499 miljoni eiro, pārsniedzot 2020. gada rādītāju par 3%. Bruto peļņa veidoja 18,911 miljonus, kas ir pieaugums par 524 000 eiro jeb 2,8%, salīdzinot ar to pašu periodu pagājušajā gadā, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Pirmā ceturkšņa neto peļņa sasniegusi 5,149 miljonus eiro, kas ir par 3,036 miljoniem eiro jeb 144% vairāk nekā pērn šajā laikā, ziņo uzņēmums.

Pārskata periodā “Olainfarm” turpināja realizēt piesardzības pasākumus gan ražotnē, gan administrācijas un pārdošanas struktūrās, nodrošināja organizatoriskās un higiēnas prasības, iespēju veikt darba pienākumus attālināti, kur darba specifika to atļauj, veikusi informatīvā rakstura un citus pasākumus.

Vairāki “Olainfarm” grupas uzņēmumi izmantoja Latvijas valsts sniegtās iespējas saņemt finansiālu atbalstu Covid-19 seku mazināšanai un medicīnas personāla motivēšanai. Kopumā 2021. gada 1. ceturksnī grupas uzņēmumi ir saņēmuši Latvijas valsts finansiālu atbalstu 85 000 eiro apmērā.

Pandēmijas izplatība ietekmēja grupas meitas uzņēmumu rezultātus. Mazumtirdzniecībā būtisku pieprasījuma samazinājumu radīja ar likumdošanu noteiktie fizisko apmeklējumu un tirdzniecības platības organizācijas ierobežojumi ambulatorajās iestādēs, tirdzniecības centros. Visvairāk pieprasījuma izmaiņas izjuta kompresijas izstrādājumu segments, kam produktu klāstā ir preces, kas lietojamas pēc medicīniskām manipulācijām.

Ievērojamu ietekmi rada pieprasījuma kritums vadošās produktu kategorijas veselību veicinošo produktu klāstā — produktiem saaukstēšanās simptomu ārstēšanai. Produktu tirdzniecība saaukstēšanās un klepus ārstēšanai samazinās visās valstīs Covid-19 ierobežojumu un zemu akūtu respiratoru vīrusu infekciju sastopamības dēļ 2021. gadā. Lielākajā daļā valstu pieprasījums pēc produktiem pret klepu un saaukstēšanos ievērojami samazinājās, jo tika kontrolēta masku lietošana, un darbs no mājām nozīmēja mazāk fizisku kontaktu starp cilvēkiem. Turklāt galvenā uzmanība bezrecepšu zāļu un uztura bagātinātāju jomā tiek pievērsta D vitamīnam, imūnsistēmu atbalstošiem vitamīniem un pretvīrusu preparātiem.

Pārskata periodā veikti ieguldījumi aktīvo farmaceitisko vielu ražošanas tehnoloģiju izstrādē un jaunu produktu — gatavo zāļu formu izstrādē, tai skaitā Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētā projekta “Aktīvo farmaceitisko vielu pētījumi” un Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūras “Inovāciju vaučeru atbalsta pakalpojumi” ietvaros.

Veikti arī ieguldījumi zāļu pirmsklīniskos un klīniskos pētījumos, tostarp ES līdzfinansētā projekta “Zāļu pirmsklīniskie un klīniskie pētījumi” īstenošanā.

2021. gada 1. ceturksnī veikta četru 3. fāzes klīnisko pētījumu plānošana un nepieciešamās darbības pētījumu uzsākšanai, kurus ievērojot ar Covid-19 pandēmiju saistītos ierobežojumus un riskus klīnisko pētījumu īstenošanā, tika plānots uzsākt 2021. gadā.

Uzsākts darbs pie uzņēmuma notekūdeņu attīrīšanas iekārtu modernizācijas projekta — sagatavots un apstiprināts tehniskais uzdevums notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tehnoloģijas projekta izstrādei. Šī projekta mērķis ir izveidot jaunu, pilnībā automatizētu, slēgta tipa notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tehnoloģiju Olainē.

Pārskata ceturksnī investīcijas galvenokārt veiktas ražošanas, produktu attīstības, IT un digitalizācijas jomā. Covid-19 pandēmijas ierobežojumi un ekonomiskās sekas būtiski ietekmējuši uzņēmuma grupas iespējas realizēt plānoto investīciju saņemšanu un veikšanu, un daļēji pārcelt to īstenošanu uz otru pusgadu. Kopējās realizētās investīcijas 2021. gada 1. ceturksnī sastādīja 36% no plāna.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*