Sākums » Jaunākie raksti » Gājienā vīriešu veselības uzmanības pievēršanai pulcējas daži desmiti cilvēku
Gājienā vīriešu veselības uzmanības pievēršanai pulcējas daži desmiti cilvēku
Foto: Morocko/ Shutterstock

Gājienā vīriešu veselības uzmanības pievēršanai pulcējas daži desmiti cilvēku

20. novembrī “Ūsu gājiens”, ar kuru vīriešus iecerēts mudināt vairāk pievērst uzmanību savai veselībai, pulcēja ap 35 cilvēkiem.

Gājienā piedalījās gan atsevišķi cilvēki, gan vairākas ģimenes. Klātesošie sāka un noslēdza gājienu pie Brīvības pieminekļa.

Šogad vīriešu veselības mēneša uzsvars būs medicīnisko pārbaužu nepieciešamība, aicinot viņus veikt vismaz vienu veselības pārbaudi nākamā gada laikā.

Katru gadu novembrī tiek aktualizēts jautājums par prostatas veselību, par nepieciešamajām pārbaudēm, vīrieši tiek aicināti apmeklēt savu urologu, nodot asins analīzes laboratorijā un sekot līdzi prostatas specifiskā antigēna rādītājiem.

Kustības “Vīru tests” “vēstnesis” Ansis Klintsons novērojis, ka reizēm aktīvākie “Movember” dalībnieki un kuplo ūsu īpašnieki ir gados jaunāki vīrieši un nereti veids, kā tiek uzrunāti “vīrieši parastie”, esot par sarežģītu. Viņš aicina vīriešus sākt ar vismaz vienu veselības pārbaudi nākamā gada laikā arī tad, ja vīrietis nav sasniedzis 45 gadu slieksni.

“Visi zinām, ka bez prostatas ir arī acis, ausis, sirds un aknas, tādēļ ikviena veselības pārbaude dod iespēju apliecināt sev, ka viss ir kārtībā vai savlaicīgi atrast “ķibeli”, ko izārstēt,” pauž Klinstons.

Vīriešu veselības platformā “Vīru tests” ir izstrādāts veselības pulkstenis, kur ikviens vīrietis, ievadot savu vecumu, redzēs nepieciešamās veselības pārbaudes atbilstoši vecumam.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*