Sākums » Jaunākie raksti » Grafs: Jauno Zāļu valsts aģentūras vadītāju vislabāk būtu meklēt ar konkursa palīdzību

Grafs: Jauno Zāļu valsts aģentūras vadītāju vislabāk būtu meklēt ar konkursa palīdzību

Jauno Zāļu valsts aģentūras (ZVA) vadītāju vislabāk būtu meklēt ar konkursa palīdzību, lai no visiem pieteiktajiem kandidātiem varētu izvēlēties vispiemērotāko augsti kvalificētu profesionāli, šādu viedokli nacionālai ziņu aģentūrai LETA pauda Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidents Andris Grafs.

Viņš atzīmēja, ka juridiski ir iespējami divi varianti – ZVA vadītāja amatā var iecelt kādu augsti kvalificētu speciālistu no veselības resora “iekšējiem resursiem”, kā arī var rīkot konkursu, kas ļautu pēc kandidātiem lūkoties plašāk, ārpus ZVA darbinieku loka.

Kā skaidroja Grafs, ja jaunais vadītājs tiek iecelts bez konkursa, tad nav skaidri zināms, ka vadītāja amatā tiek iecelts vislabākais no pieejamiem profesionāļiem. Savukārt konkurss prasa laiku – vismaz divus līdz trīs mēnešus. Grafs domā, ka konkursa ilgums būtu attaisnojams ar to, lai tik būtiskai Veselības ministrijas padotībā esošai iestādei ar lielu ietekmi tiktu rasts vislabākais vadītājs.

Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidenta ieskatā, jebkurai iestādei ir vajadzīgs vadītājs, kas spēj atskaitīties sabiedrībai par iestādes darbu. Tāpat tik būtiska iestāde kā ZVA ilgi nevar būt bez vadītāja, tāpēc, Grafs uzskata, ka ar jauna vadītāja meklējumiem nevajadzētu kavēties.

Jaunajam ZVA vadītājam raizes varētu sagādāt tas, ka līdzšinējais vadītājs Svens Henkuzens tiesā plāno pārsūdzēt veselības ministra Daniela Pavļuta aprīļa sākumā ierosināto disciplinārsodu. Grafs sacīja, ka nav zināms, cik ilgi tiesvedība norisināsies un kāds būs tiesas gala lēmums. Līdz ar to neskaidrie apstākļi ar Henkuzena plānoto prasību tiesā un tās turpmāko procesu neiezīmē skaidru nākotni jaunajam ZVA vadītājam.

Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūts ir sabiedriska bezpeļņas asociācija, kas mudina uzņēmumus un politiskos līderus veicināt labāko korporatīvās pārvaldības praksi Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Organizācijas mērķis ir nodrošināt, ka privātie un valsts uzņēmumi tiek pārvaldīti kompetenti, pārredzami, ar augstu pārskatatbildības līmeni un ir veiksmīgi ilgtermiņā. To panāk, izmantojot politikas aizstāvību, labākās prakses ieteikumus, izglītības programmas un citas iniciatīvas.

Jau ziņots, ka veselības ministrs disciplinārlietu par iespējamu amata pienākumu nepildīšanu, nolaidīgu vai nekvalitatīvu pildīšanu, ja tā dēļ nodarīts valsts interesēm būtisks kaitējums, pret Henkuzenu ierosināja 8.aprīlī. Disciplinārlieta tika ierosināta pēc otrās ministra rosinātās dienesta pārbaudes par vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, kas bija veikti līdz šā gada 8.janvārim. Henkuzens tiks pazemināts Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka veselības aprūpē amatā.

 

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.