Sākums » Farmācija » Grāmatā izdots jaunais Kompensējamo zāļu saraksts
Grāmatā izdots jaunais Kompensējamo zāļu saraksts

Grāmatā izdots jaunais Kompensējamo zāļu saraksts

Ar 2022. gada 1. janvāri vairākiem valsts kompensētajiem medikamentiem par 1-30% samazināta cena, kuru sedz valsts, lai nodrošinātu iedzīvotājiem zāles kompensācijas sistēmas ietvaros.

No šī gada būtiski uzlabojumi veikti arī reto slimību ārstēšanā, izveidojot atsevišķu, vienotu kompensējamo zāļu sarakstu reto slimību pacientiem. Iepriekš reto slimību ārstēšanai paredzēto medikamentu iepirkumus veica Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un pacienti zāles varēja saņemt tikai slimnīcā. Kārtības maiņa vienlaikus uzlabo zāļu pieejamību pacientiem, jo turpmāk šīs zāles var saņemt aptiekā, kas ir tuvāk pacienta dzīvesvietai.

Tādējādi no šī gada janvāra tiek uzsākta 14 zāļu iekļaušana Kompensējamo zāļu sarakstā reto slimību ārstēšanai pacientiem ar dažādiem vielmaiņas traucējumiem (Fabri slimību, Gošē slimību, Pompes slimību, Fenilketonūriju, Homocisteinūriju, Urīnvielas cikla metaboliskiem traucējumiem, Mukopolisaharidozi), pacientiem ar spinālo muskuļu atrofiju un muskuļu distrofiju un hemolītiski urēmisko sindromu.

Medikamentu informācijas centrs (MIC) kā ik ceturksni līdz šim, arī šajā gadā piedāvā Kompensējamo zāļu saraksta grāmatu.

Grāmatu var pasūtīt, rakstot uz e-pastu mic@mic.lv vai zvanot pa tālruni 67821245. Piedāvājam grāmatas sūtīt pa pastu vai izmantojot pakomātus (pakomāta izvēles gadījumā, lūdzu, norādiet savu tālruņa numuru un vēlamo pakomāta piegādes adresi).

Grāmatas cena Medikamentu informācijas centrā – 7 eiro + pasta vai pakomāta izdevumi. Grāmatu var pasūtīt arī zāļu lieltirgotavās “Tamro”, “Recipe Plus” un “Magnum Medical”.

www.farmacija-mic.lv

 

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Viens komentārs

  1. Magnum Medical teica,ka viņiem nebūs!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.