Sākums » Farmācija » Grāmatā izdots zāļu “M saraksts”
Grāmatā izdots zāļu “M saraksts”

Grāmatā izdots zāļu “M saraksts”

Medikamentu informācijas centrs (MIC)  grāmatā izdevis M sarakstu – to recepšu medikamentu  apkopojumu, kuru iegādi no 2012.gada 1.septembra kompensē grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām un bērniem līdz 24 mēnešu vecumam.

Visas M sarakstā iekļautās zāles bērniem līdz 24 mēnešu vecumam tiek kompensētas 50% apmērā, bet grūtniecēm un sievietēm līdz 42 pēcdzemdību perioda dienām – 25% apmērā.

Zāles no M saraksta ir tiesīgi izrakstīt ārsti, kuri ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Arī zāļu izsniegšana ar kompensāciju var tikt nodrošināta tikai tajās aptiekās, kam ir līgums ar NVD.

M sarakstā iekļautas zāles, kas atbilst šādiem kritērijiem:

1) zāles ir iekļautas Latvijas Zāļu reģistrā, reģistrētas Eiropas Zāļu aģentūras centralizētajā zāļu reģistrācijas procedūrā vai paralēli izplatītas/paralēli importētas;

2) zāles ir klasificētas kā recepšu zāles;

3) zālēm ir deklarēta cena Zāļu valsts aģentūrā.

Zāļu iekļaušanu M sarakstā nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība“. Taču vēršam uzmanību, ka M saraksts nav Kompensējamo zāļu saraksts, saskaņā ar kuru no šā gada sākuma bērniem zāles tiek kompensētas 100% apmērā!

 M saraksts ir pieejams NVD mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kompensējamie medikamenti”, kā arī tagad – MIC izdotajā grāmatā. Saraksts grāmatā sakārtots pēc zāļu starptautiskajiem nepatentētajiem nosaukumiem. Grāmatu var iegādāties MIC birojā Rīgā, Lāčplēša ielā 60, 5.stāvā darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. Tuvākajās dienās grāmatu varēs pasūtināt arī zāļu lieltirgotavās “Recipe Plus” un “Tamro”. Grāmatas cena MIC birojā: EUR 4.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*