Sākums » Ārzemēs » Grieķijā farmaceiti streiko pret aptieku liberalizāciju
Grieķijā farmaceiti streiko pret aptieku liberalizāciju

Grieķijā farmaceiti streiko pret aptieku liberalizāciju

Grieķijas farmaceiti 26. martā sākuši piecu dienu streiku, šādi protestējot pret valdības un starptautisko aizdevēju panākto vienošanos, kas paredz liberalizēt aptieku sektoru, informē ziņu aģentūras un ārvalstu masu mediji.

Vairāk nekā 12 000 farmaceitu pieprasa Grieķijas valdībai atturēties no likumprojekta izstrādes, kas paredzētu izveidot lielveikalos aptieku tīklus. Tāpat farmaceiti iebilst pret plānu atļaut veikalos pārdot bezrecepšu zāles.

“Aptiekas kā jēri nedosies uz kautuvi,” izteicies Grieķijas Farmaceitu asociācijas vadītājs Kiriaks Teodosiadiss. “Ja cilvēki vēlas saņemt zāles, viņiem jādodas pie ministriem, kuri balso par šiem noteikumiem, lai nodrošinātu zāles cilvēkiem.”

Grieķijas Veselības ministrija uz to atbildējusi, ka tā bijusi ļoti atsaucīga, jo nodrošinājusi farmaceitiem labākus nosacījumus,  izņemot no likumprojekta punktu par aptieku piecenojuma samazināšanu bezrecepšu zālēm.

Marta sākumā grieķu farmaceiti jau piedalījās vienā streikā, protestējot pret liberalizācijas plāniem. Jau pirmajā streika dienā piedalījās gandrīz 100% Grieķijas farmaceitu. Farmaceitu asociācija vairākkārt paudusi bažas, ka aptieku liberalizācija padarīs mazos individuālos, farmaceitiem piederošos aptieku uzņēmumus nespējīgus konkurencē ar lielajām aptieku ķēdēm.

Grieķijas normatīvie akti līdz šim noteikuši, ka aptieka drīkst piederēt tikai farmaceitam vai farmaceitu kolektīvam. Vienam farmaceitam drīkst piederēt ne vairāk kā viena aptieka un mazākā īpašuma daļa vēl kādā aptiekā. Tāpat normatīvie akti nosaka, ka apdzīvotā vietā drīkst atvērt ne vairāk kā vienu aptieku uz 1500 iedzīvotājiem. Turklāt, pilsētās jāievēro arī attāluma ierobežojumi starp aptiekām.

 Grieķijai sniegtās starptautiskās  finansiālās palīdzības apmērs sasniedzis 240 miljardus eiro. Starptautiskie aizdevēji prasa izpildīt dažādus nosacījumus Grieķijas uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai un pakalpojumu pieejamībai.

 

 

Elīna Badune

 

Foto – http://www.ekathimerini.com

 

4 komentāri

  1. Grieķu aptieka ir kā padomju laiku veikals! Sēž farmaceikts aiz letes, lūr teļļuku un izliekas, ka aptiekā nav pacientu!
    Tu trur vari aiz letes kliegt, lēkāt, māt, viņam viss vienalga, viņš skatās teļļuku.
    Nācās iet uz lielveikalu, kur pie vienas kases bija farmācijas būcenis, tur vismaz varēju nopirkt klepus sīrupu!

  2. Grieķi, kad grib, tad var. Vispār jāņem piemērs mūzu farmaceitiem – arī farmaceiti, kad grib, tad var!

  3. Nu, griekiem jau streikot kā vakariņas paēst – ierasta lieta

  4. To es saprotu. Dienvidniekam tik mierīgi no rokām neizraus to, kas viņam pieder. Un 100% streiks tas ir ko vērts. Mūsu krievvalodīgajiem un citu iemeslu dēļ par vietu trīcošajiem farmaceitiem ir ko mācīties.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.