Sākums » Farmācija » “Grindeks” apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 7%
“Grindeks” apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 7%

“Grindeks” apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 7%

Zāļu ražotāja “Grindeks” koncerna apgrozījums šī gada deviņos mēnešos bija 102,4 miljoni eiro, kas ir par 6,6 miljoniem eiro jeb 7% vairāk nekā pērn šajā periodā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Savukārt uzņēmuma peļņa pieaugusi par 1,1 miljonu eiro jeb 17% un bija 7,6 miljoni eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais deviņu mēnešu nerevidētais konsolidētais finanšu pārskats.

Šī gada deviņos mēnešos koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 82 pasaules valstīm kopumā par 95,3 miljoniem eiro, kas ir par 6,5 miljoniem eiro jeb 7% vairāk nekā pērn šajā periodā.

“Grindeks” gatavo zāļu pārdošanas apjoms šī gada deviņos mēnešos bija 95,8 miljoni eiro un, salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, ir palielinājies par 6,1 miljonu eiro jeb 7%.

Pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā deviņos mēnešos sasniedza 61,1 miljonu eiro, kas ir par 2,1 miljonu eiro jeb 4% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā. Salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, šogad ievērojamākais pārdošanas apjoma pieaugums sasniegts Uzbekistānā, kur tas pieaudzis par 29. Vienlaikus Kirgizstānā pārdošanas apjoms pieaudzis par 24%, Kazahstānā – par 18%, Armēnijā – par 14%, Azerbaidžānā un Baltkrievijā – par 9%, bet Ukrainā – par 7%.

Gatavo zāļu pārdošanas apjoms Eiropas Savienības valstīs šī gada deviņos mēnešos sasniedza 32,4 miljonus eiro, kas ir par 4,3 miljoniem eiro jeb 15% vairāk nekā pērn. Pārdošanas apjoms šogad, salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, Polijā ir palielinājies 4,1 reizes, Čehijā un Horvātijā – 2,2 reizes, Dānijā un Zviedrijā – par 84%, Somijā – par 58% un Spānijā – par 43%.

Šī gada deviņos mēnešos aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 5,7 miljonus eiro, kas ir par 450 000 eiro jeb 9% vairāk nekā 2017.gada deviņos mēnešos. Šajā periodā lielākais “Grindeks” aktīvo farmaceitisko vielu eksports tika veikts uz ES valstīm, Japānu, ASV un Austrāliju.

“Grindeks” pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas šī gada deviņos mēnešos bija deksmedetomidīns, zopiklons, pimobendāns, oksitocīns, medetomidīns, ftorafūrs, atipamezols un detomidīns.

“Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans norādījis, ka sasniegtie rezultāti apliecina, ka farmācijas biznesā stabila augšupeja ir sasniedzama ar pārdomātu stratēģiju un eksporta apjomu audzēšanu. “Mēs stiprinām savas tirgus pozīcijas, pateicoties koncerna sabiedrību sekmīgai darbībai starptautiskā arēnā,” norādījis Lipmans.

Vienlaikus “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis uzskata, ka koncerna darbības rezultāti šī gada deviņos mēnešos rāda stabilu pieaugumu, kas vērojams gan gatavo zāļu, gan aktīvo farmaceitisko vielu realizācijā. “Efektīvas mārketinga un pārdošanas aktivitātes, kā arī koncentrēšanās uz kompleksiem risinājumiem pacientu vajadzību apmierināšanai palīdzēs nodrošināt pieaugumu arī turpmāk,” lēš Bundulis.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.