Sākums » Farmācija » “Grindeks” bijušā Šķirotavas cietuma teritorijā plāno izveidot inovāciju centru
“Grindeks” bijušā Šķirotavas cietuma teritorijā plāno izveidot inovāciju centru
Foto: no "Grindeks" arhīva.

“Grindeks” bijušā Šķirotavas cietuma teritorijā plāno izveidot inovāciju centru

Zāļu ražotājs “Grindeks” bijušā Šķirotavas cietuma teritorijā nākotnē plāno izveidot inovāciju centru, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Jaunais inovāciju centrs atradīsies teritorijā Krustpils ielā 63, Rīgā, ko uzņēmums iegādājās VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) jūlijā rīkotajā izsolē par 886 500 eiro.

Nākotnē iecerētajā inovāciju centrā atradīsies jaunas ražotnes, kurām ir specifiskas vajadzības. Tostarp inovāciju centrā būs izveidotas laboratorijas un mūsdienīgs loģistikas punkts. Konkrētus plānus uzņēmums neatklāj, taču tuvākajā laikā tas izstrādās detalizētu plānu inovāciju centra izveidei, teritorijas revitalizācijas plānu un nepieciešamo investīciju aprēķinus. Par inovāciju centra izveides plāniem uzņēmuma pārstāvji informēs tuvākajā laikā.

Krustpils iela 63 ir tuvu esošajai “Grindeks” teritorijai, kas atrodas Krustpils ielā 53. Zāļu ražotājam ir nepieciešamas lielākas ražošanas jaudas, tāpēc tas piedalījies VNĪ rīkotajā izsolē.

Kā ziņots, jūlijā VNĪ rīkotajā izsolē par 886 500 eiro nosolīja bijušo Šķirotavas cietumu. Izsolīts tika 92 584 kvadrātmetru liels zemesgabals un uz tā esošās 22 būves. Būvju platība ir sākot no pieciem līdz 5456 kvadrātmetriem.

Šķirotavas cietums tika slēgts 2014.gada 1.novembrī. Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) toreiz skaidroja, ka ieslodzīto skaits ir ievērojami samazinājies un “tas ļauj inventarizēt gan sadzīves apstākļus visos Latvijas cietumos, gan arī sakārtot ieslodzīto kategoriju izvietošanu atbilstoši likumdošanai”. Tādēļ Latvijā uzturēt pustukšu cietumu nebūtu saimnieciski un ekonomiski pareizi, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.