Sākums » Farmācija » “Grindeks” diversificē eksporta tirgus un atver jaunus meitasuzņēmumus visā pasaulē
“Grindeks” diversificē eksporta tirgus un atver jaunus meitasuzņēmumus visā pasaulē
Foto: no "Grindeks" arhīva.

“Grindeks” diversificē eksporta tirgus un atver jaunus meitasuzņēmumus visā pasaulē

Lai diversificētu un attīstītu eksporta tirgus, Latvijas zāļu ražotājs “Grindeks” nodibinājis 28 meitasuzņēmumus Eiropā un citās pasaules valstīs, tostarp Kanādā un Amerikas Savienotajās valstīs, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

2020. gadā “Grindeks” sāka paplašināt eksporta tirgus, atverot dažādās pasaules valstīs meitasuzņēmumus un veidojot lokālās komandas, kas uzsāk “Grindeks” produktu virzīšanu vietējos tirgos. Pērn darbība uzsākta uzņēmumos Polijā, Nīderlandē, Portugālē, Rumānijā, Lielbritānijā, Beļģijā, Vācijā, Somijā, Slovākijā, Čehijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Slovēnijā, Horvātijā un Austrijā. Šogad darbu jau uzsākuši meitasuzņēmumi Grieķijā, Kanādā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Īrijā, Francijā, Ungārijā Itālijā un Spānijā.

“Pašreizējā ģeopolitiskā situācija pieprasa jaunus risinājumus eksporta attīstīšanai, tāpēc pieņēmām lēmumu reģistrēt meitas kompānijas dažādās valstīs, lai piedāvātu savu produkciju vietējā tirgū. Izvēlējāmies realizēt šādu pieeju nevis meklēt sadarbības partnerus, lai tādējādi paši kontrolētu visus procesus un spētu ātri reaģēt uz pieprasījumu,” paziņojumā presei saka “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

“Katrā no valstīm likumdošana medicīnas jomā atšķiras, tāpēc saskaramies ar dažādiem šķēršļiem, tostarp tirgus protekcionisma politiku, kas neļauj operatīvi nodibināt uzņēmumus un uzsākt darbību. Ir valstis, kur sarežģīti atvērt kontus, citur tiek pieprasīts stāties nozares nevalstiskajās organizācijās, vēl citur tiek pieprasīts iesniegt biznesa plānu vai konkurentu sarakstu un tamlīdzīgi. Process nav viegls, bet ejam uz noteikto mērķi,” saka “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Dr. Chem. Juris Hmeļņickis. “Mums jāveic milzīgas, miljonos eiro mērāmas investīcijas, lai reģistrētu savus ražojumus un varētu tos piedāvāt tirgū, tāpēc rūpīgi apsveram, kā attīstīt savu darbību, sasniedzot iespējami labāko rezultātu.”

Nākamajā gadā plānots sākt darbību arī Austrālijā, Šveicē, kā arī uzsākt meitasuzņēmumu dibināšanu Japānā un Korejā.

“Grindeks” ir starptautisks farmācijas koncerns, kas nodrošina pilnu produkta dzīves ciklu – oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecību, izstrādi, farmakovigilanci, ražošanu un pārdošanu. 2024. gadā koncerns produkciju eksportē uz vairāk nekā 100 valstīm. “Grindeks” galvenās terapeitiskās grupas un virzieni ir kardioloģija, centrālā nervu sistēma, onkoloģija, diabēts, dermatoloģija, kardioloģija un aktīvās farmaceitiskās vielas. Meitasuzņēmuma “Kalceks” specializācija ir medikamenti slimnīcu segmentam un oftalmoloģijas līdzekļi. Visi produkti ir ražoti atbilstoši augstajām pasaules drošības un kvalitātes prasībām, uzsver ražotājs. “Grindeks” koncerns nodarbina vairāk nekā 1380 cilvēkus, un 2022. gadā tā apgrozījums bija 257,9 miljoni eiro, ziņo uzņēmums.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*