Sākums » Farmācija » “Grindeks Gudrinieku čempionātā” uzvar Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas komanda
“Grindeks Gudrinieku čempionātā” uzvar Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas komanda
Foto - no "Grindeks" arhīva.

“Grindeks Gudrinieku čempionātā” uzvar Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas komanda

Par zāļu ražošanas uzņēmuma “Grindeks” rīkotās erudīcijas spēles “Grindeks Gudrinieku čempionāts” uzvarētājiem kļuvusi komanda “Saldumiņi” no Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas.

Konkursa otrajā un trešajā vietā ierindojās komandas no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas – “Diegabikši” un “Olivers un dāmas”.

Konkursa finālā piedalījās 20 komandas, un pirmās vietas ieguvēju komandas dalībnieces Emīlija Nummure, Elizabete Mačāne un Deivids Irbēns uzvarēja ar 370 no iespējamiem 500 punktiem. Otrās un trešās vietas komandas no Valmieras spēli čempionātā noslēdza ar 340 punktiem.

Konkurss noritēja trīs kārtās, pulcējot 170 komandas no visas Latvijas, savukārt finālā piedalījās 20 erudītākās. Čempionāta pirmās vietas ieguvēji katrs saņēma 400 eiro naudas balvu savu mērķu realizēšanai. Otrās vietas ieguvēji saņēma “Garmin” viedpulksteņus un trešās vietas ieguvēji saņēma 100 eiro dāvanu kartes “Sportland” veikalā.

Visas trīs uzvarētājkomandas ir aicinātas apmeklēt “Grindeks”, lai tuvāk iepazītos ar zāļu ražošanas uzņēmuma ikdienu. Kopumā “Grindeks Gudrinieku čempionātam” visaktīvāk pieteicās reģionālo skolu komandas, īpaši no Vidzemes un Latgales, kopējam dalībnieku skaitam sasniedzot 510 8. klašu skolēnus.

“Grindeks” daudzu gadu garumā īsteno izglītību un zinātni veicinošus projektus, kā arī uzsver, ka ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozares attīstībai ir vajadzīgi profesionāli, prasmīgi un kvalificēti darbinieki.

Jau trešo gadu pēc kārtas rīkojot erudīcijas spēli, “Grindeks” mērķis ir veicināt pusaudžu interesi un izpratni par to, cik nozīmīga ir ķīmija un farmācija mūsdienās. Īpaši augstu uzņēmums vērtē skolotāju iesaisti, jo tieši pedagogi var iedvesmot skolēnus pievērsties tālākām ķīmijas un farmācijas studijām.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*