Sākums » Farmācija » “Grindeks” koncerna apgrozījums pirmajā ceturksnī audzis par 43,6%, peļņa kritusies 4 reizes
“Grindeks” koncerna apgrozījums pirmajā ceturksnī audzis par 43,6%, peļņa kritusies 4 reizes

“Grindeks” koncerna apgrozījums pirmajā ceturksnī audzis par 43,6%, peļņa kritusies 4 reizes

Zāļu ražotāja “Grindeks” koncerns šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 43,316 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 43,6% vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 4,2 reizes un bija 795 192 eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais finanšu pārskats.

Uzņēmuma pārstāvji skaidro, ka peļņas samazinājums 2020.gada pirmajā ceturksnī skaidrojams ar straujo loģistikas izmaksu pieaugumu un Krievijas rubļa vērtības kritumu. 2020.gada aprīlī bija novērojama pozitīva tendence Krievijas rubļa kursam pakāpeniski normalizēties, un šā gada četru mēnešu darbības rezultāti liecina, ka lielākā daļa no rubļa vērtības krituma jau ir atgūta.

2020.gada pirmajā ceturksnī koncerns produkciju eksportēja uz 63 pasaules valstīm kopumā par 40,3 miljoniem eiro, kas ir par 45% vairāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī.

“Šā gada pirmais ceturksnis ir pagājis daudzkārt sarežģītākos, nekā ierasts, apstākļos. Globālais ārkārtas stāvoklis un Covid-19 vīrusa izplatības ierobežojošie pasākumi ir veicinājuši krasas izmaiņas biznesa vidē, tostarp arī farmācijas nozarē. Bija pat tādas dienas, kad situācija mainījās teju pa minūtēm un lēmumi bija jāpieņem ļoti ātri. Gandarījums par paveikto ir liels – “Grindeks” koncerns ir spējis sekmīgi darboties, operatīvi reaģēt uz pieprasījuma kāpumu un būtiski palielināt apgrozījumu,” paudis “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Hmeļņickis.

“Grindeks” koncerna gatavo zāļu pārdošanas apmērs 2020.gada pirmajā ceturksnī veidoja 40,1 miljonu eiro, kas ir par 46% vairāk nekā gadu iepriekš. Tostarp “Grindeks” pārdošanas apmēri Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā 2020.gada pirmajā ceturksnī veidoja 21,6 miljonus eiro, kas ir par 49% vairāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī. Salīdzinot ar 2019.gada pirmo ceturksni, Krievijā un Turkmenistānā pārdošanas apmēri auguši divas reizes, Gruzijā – par 64%, Kazahstānā – par 13% un Uzbekistānā – par 7%.

“Grindeks” koncerna gatavo zāļu pārdošanas apmēri Eiropas Savienības valstīs, Apvienotajā Karalistē un Norvēģijā 2020.gada pirmajā ceturksnī sasniedza 17,7 miljonus eiro, kas ir par 48% vairāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī.  Pārdošanas apmēri 2020.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2019.gada pirmo ceturksni, Dānijā auguši astoņas reizes, Čehijā – piecas reizes, Nīderlandē un Somijā – divas reizes, Ungārijā – par 83%, Igaunijā – par 40%, bet Apvienotajā Karalistē – par 39%.

Šogad pirmajā ceturksnī aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apmēri sasniedza trīs miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī. Lielākie “Grindeks” aktīvo farmaceitisko vielu eksporta tirgi bija ES valstis, ASV, Austrālija un Singapūra. “Grindeks” pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas 2020.gada pirmajā ceturksnī bija pimobendāns, oksitocīns un atipamezols.

Tāpat firmas pārstāvji informē, ka 2020.gada pirmajā ceturksnī “Grindeks” meitasuzņēmums AS “Kalceks”, kura specializācija ir medikamenti slimnīcu segmentam, sasniedza strauju pārdošanas apmēru kāpumu. “Kalceks” produkti 2020.gada pirmajā ceturksnī pārdoti 8,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 6,5 miljoniem eiro jeb četras reizes vairāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī. “Kalceks” galvenie noieta tirgi šogad pirmajā ceturksnī bija Beļģija, Itālija, Čehija, Dānija un Vācija.

2019.gada pirmajā ceturksnī “Grindeks” koncerns strādāja ar 30,157 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 3,36 miljonu eiro apmērā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.