Sākums » Farmācija » “Grindeks” koncerns gada pirmajā ceturksnī būtiski palielina apgrozījumu un peļņu, plāno jaunas ražotnes būvniecību
“Grindeks” koncerns gada pirmajā ceturksnī būtiski palielina apgrozījumu un peļņu, plāno jaunas ražotnes būvniecību
Foto - no "Grindeks" arhīva.

“Grindeks” koncerns gada pirmajā ceturksnī būtiski palielina apgrozījumu un peļņu, plāno jaunas ražotnes būvniecību

“Grindeks” koncerna konsolidētie, provizoriskie finanšu dati liecina, ka 2021.gada pirmajā ceturksnī koncerns ir būtiski palielinājis apgrozījumu un peļņu. Šajā periodā “Grindeks” koncerna apgrozījums sasniedza 54,7 miljonus eiro, kas ir par 11,4 miljniem eiro jeb 26% vairāk nekā 2020.gada pirmajā ceturksnī. 2021.gada pirmajā ceturksnī koncerna peļņa bija 10,9 miljoni eiro, kas ir par 10,2 miljoniem eiro jeb 14 reizes vairāk nekā 2020.gada pirmajā ceturksnī, ziņo uzņēmums.

2021.gada 1. ceturksnī “Grindeks” saražoto produkciju eksportēja uz 71 valsti kopā par 51,9 miljoniem eiro. Savus produktus tas farmācijas tirgū piedāvā ar diviem zīmoliem – “Grindeks” un “Kalceks”.

Koncerna gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2021.gada pirmajā ceturksnī bija 51,9 miljoni eiro un, salīdzinot ar 2020.gada pirmo ceturksni, ir palielinājies par 11,8 miljoniem eiro jeb par 29%.

Koncerna gatavo zāļu pārdošanas apjoms Eiropas Savienības un pārējās valstīs 2021.gada pirmajā ceturksnī sasniedza 28,4 miljonus eiro, kas ir par 10,0 miljoniem eiro jeb par 54% vairāk nekā pērn pirmajā ceturksnī. Augstie pārdošanas rezultāti jaunajā teritorijā Meksikā, kā arī esošajos tirgos Izraēlā un Austrijā sasniegti, pateicoties “Grindeks” meitas uzņēmuma “Kalceks” intensīvajam darbam un biznesa attīstībai Eiropas Savienības valstīs. Pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā gada pirmajā ceturksnī veidoja 23,5 miljonus eiro, kas ir par 1,8 miljoniem eiro jeb par 8% vairāk nekā 2020.gada pirmajā ceturksnī.

Koncerna stratēģiskais mērķis ir darbības paplašināšana Eiropas Savienības valstīs, ASV, Kanādā, Japānā, Dienvidkorejā, Austrālijā un Jaunzēlandē.

Biznesa stratēģija līdz 2025.gadam paredz būtiski paplašināt “Grindeks” produktu klāstu ar mūsdienīgiem medikamentiem sirds un asinsvadu, centrālās nervu sistēmas, onkoloģisko saslimšanu un diabēta ārstēšanai, kā arī ar “Kalceks” medikamentiem slimnīcu segmentam. Izstrādē šobrīd ir 55 jauni “Grindeks” un 37 jauni “Kalceks” medikamenti.

“Grindeks” pastāvīgi ražo 25 aktīvās farmaceitiskās vielas un ir gadiem ilgi uzkrājis zināšanas aktīvo farmaceitisko vielu biznesa jomā. Šī segmenta attīstība paaugstina koncerna neatkarību no izejvielu ražotājiem, kas perspektīvā būs Latvijas un pat Eiropas Savienības līmeņa ieguvums pacientu zāļu pieejamībā, uzskata uzņēmums. Izstrādē šobrīd ir 26 jaunas aktīvās farmaceitiskās vielas.

2021.gada pirmajā ceturksnī “Grindeks” meitas uzņēmums AS “Kalceks”, kura specializācija ir medikamenti slimnīcu segmentam, sasniedza ļoti strauju pārdošanas apjoma pieaugumu, ko panāca, kāpinot eksporta valstu skaitu un ieviešot jaunus produktus. “Kalceks” produkti 2021.gada pirmajā ceturksnī tika pārdoti 17,6 miljonu eiro apjomā, kas ir par 9,1 miljoniem eiro jeb divas reizes vairāk nekā 2020.gada pirmajā ceturksnī. “Kalceks” medikamenti 2021.gada pirmajā ceturksnī tika eksportēti uz 50 valstīm, un galvenie noieta tirgi bija Meksika, Lielbritānija, Polija, Izraēla un Čehija.

“Grindeks” ir uzsācis izstrādāt projektu jaunas farmaceitiskās rūpnīcas būvniecībai Latvijā. Jaunā rūpnīca tiks būvēta vairākos posmos un ietvers komplicētus aktīvo farmaceitisko vielu ražošanas procesus un daudzveidīgas tehnoloģiskās iekārtas. Tā būs lielākā farmaceitiskā ražotne Baltijas reģionā ar automatizētiem un energoefektīviem tehniskajiem risinājumiem. Ražošanā tiks ieviestas zāļu formas, kuras šobrīd Latvijā “Grindeks” neražo: ampulas, flakoni, liofilizēti flakoni, acu pilieni un antibiotikas. Jaunajā ražotnē, kas atradīsies Rīgā, Asotes ielā 12, tiks izveidotas 800 -1000 jaunas darbavietas.

Sekmīgi apstiprinot būvprojektu, jaunās rūpnīcas celtniecību plānots uzsākt 2022.gada 3. – 4. ceturksnī. Pašreiz norit būvniecības projekta izstrāde un teritorijas labiekārtošana, ziņo koncerns.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.