Sākums » Farmācija » “Grindeks” nākamgad plāno turpināt ES un Dienvidaustrumāzijas tirgu apguvi

“Grindeks” nākamgad plāno turpināt ES un Dienvidaustrumāzijas tirgu apguvi

Farmācijas koncerns AS “Grindeks” nākamgad plāno turpināt jaunu tirgu apguvi, tostarp Eiropas Savienības (ES) un Dienvidaustrumāzijas valstīs, nacionālai informācijas aģentūrai LETA pastāstījis “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Viņš norādījis, ka minētie reģioni ir koncerna stratēģiskie biznesa attīstības tirgi, un jaunu tirgu apguve diversificēs uzņēmuma darbību un samazinās biznesa riskus.

Kopumā Bundulis šo gadu koncernam uzskata par sekmīgu, jo tas sasniedzis ievērojamus rezultātus no ieguldījumiem mārketinga un pārdošanas stiprināšanā, uzrādot lielisku atdevi un paverot jaunas pārdošanas iespējas. “Pozitīva tendence un izaugsme ir turpinājusies visu gadu,” uzsvēris koncerna vadītājs.

Runājot par šogad veiktajām investīcijām uzņēmuma attīstībā, “Grindeks” valdes priekšsēdētājs norādījis, ka 2017.gadā to kopējais apmērs sasniegs aptuveni septiņus miljonus eiro. Viņš uzsvēris, ka koncerns gada pirmajā pusē meitasuzņēmumā “HBM Pharma” Slovākijā atklājis jaunu ampulu ražošanas līniju, tādējādi palielinot ražošanas jaudas līdz 150 miljoniem ampulu gadā. Tāpat turpināti stratēģiski svarīgākie pētniecības un attīstības projekti.

Pēc Bunduļa teiktā, šogad “Grindeks” uzsācis arī jaunās kardioprotektīva zāļu vielas kandidāta “GX-EG” klīnisko pētījumu pirmo fāzi. “Šis ir milzīgs sasniegums Latvijas farmācijas nozarei, jo tas ir pirmais gadījums neatkarīgās Latvijas vēsturē, kad Latvijas farmācijas ražotāja un zinātnieku sadarbības rezultātā ir izdevies atklāt un attīstīt līdz klīnisko pētījumu stadijai pilnīgi jaunu zāļu kandidātvielu,” akcentējis “Grindeks” valdes priekšsēdētājs.

Vienlaikus viņš paudis, ka farmācijas biznesā konkurence ir nemainīgi sīva, uzsverot, ka ir svarīgi, lai tā būtu godīga un līdzsvarota. Kā piemēru godīgas konkurences nodrošināšanai “Grindeks” valdes priekšsēdētājs minējis ES zāļu viltojumu direktīvu, kas stāsies spēkā 2019.gada 1.februārī. Direktīvas mērķis ir izskaust teju visu valstu tirgos pieaugošo zāļu viltojumu iekļūšanu legālajā zāļu tirgū, veicot izmaiņas zāļu apritē, padarot to stingrāku, drošāku pacientiem un ieviešot jaunus, specifiskus identifikatorus uz zāļu iepakojumiem.

Pēc Bunduļa teiktā, zāļu viltojumi ikvienam zāļu ražotājam rada vairāku miljonu eiro piespiedu izdevumus, līdz ar to minētās ES direktīvas ieviešana ietekmēs absolūti visus zāļu ražotājus, kuri realizē savu produkciju ES. Tomēr “Grindeks” valdes priekšsēdētāja attieksme pret to nav viennozīmīga, jo viņa ieskatā globālā cīņa joprojām netiek vērsta pret zāļu viltotājiem un izplatītājiem, tostarp internetā, bet pret godīgiem, kvalitātes standartus ievērojošiem ražotājiem un pacientiem, kurus likumdošanas prasību uzspiests zāļu cenu pieaugums skars ļoti tieši un sāpīgi.

Taujāts par uzņēmuma finanšu rezultātiem šogad kopumā, “Grindeks” valdes priekšsēdētājs paudis, ka pērn koncerna apgrozījums sasniedzis 105,4 miljonus eiro, un 2017.gada apgrozījuma plāns paredz aizvadītā gada rādītāju palielināt par 10%, ko, pēc viņa domām, koncerns arī izpildīs.

Savukārt, runājot par uzņēmuma plāniem nākamgad, Bundulis uzsvēris, ka pēdējos gados “Grindeks” veicis nozīmīgu koncerna darbības pārstrukturizāciju, kas tam ļāvusi stiprināt tirgus pozīcijas un konkurētspēju. “Turpinot iesākto, “Grindeks” stratēģiski turpinās attīstīties par uz pacientu orientētu uzņēmumu, proti, gadu desmitiem uzkrātā pieredze un zināšanas aizvien vairāk tiks vērstas uz pacientu vajadzību kompleksu apmierināšanu, tai skaitā arī optimizējot farmakoterapijas izmaksas,” paudis “Grindeks” valdes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, koncerna “Grindeks” apgrozījums šā gada deviņos mēnešos bija 95,9 miljoni eiro, kas ir par 23,5 miljoniem eiro vai par 32% vairāk nekā 2016.gada deviņos mēnešos. Savukārt koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, 2017.gada deviņos mēnešos bija 6,5 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar aizvadītā gada deviņiem mēnešiem, palielinājusies par 0,04 miljoniem eiro vai 1%.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.