Sākums » Farmācija »  “Grindeks” piecu gadu laikā plāno sasniegt 300 miljonu eiro apgrozījumu
 “Grindeks” piecu gadu laikā plāno sasniegt 300 miljonu eiro apgrozījumu
Foto no "Grindeks" arhīva.

 “Grindeks” piecu gadu laikā plāno sasniegt 300 miljonu eiro apgrozījumu

Medikamentu ražotājs “Grindeks” piecu gadu laikā plāno sasniegt 300 miljonu eiro apgrozījumu, intervijā nacionālai informācijas aģentūrai LETA pastāstījis “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

Viņš atzīmējis, ka laikā, kad pārņēma “Grindeks” vadību, tā apgrozījums bijis vien apmēram 10 miljoni latu (14,23 miljoni eiro) gadā, bet pārdomātu lēmumu rezultātā rādītājus ir izdevies krietni uzlabot. Attiecīgi pērn koncerna apgrozījums sasniedzis 145,5 miljonus eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2017. gadā.

Pie sasniegtā uzņēmums apstāties neplāno, paudis Lipmans, piebilstot, ka arī šogad iecerēts līdzīgs apgrozījuma kāpums, bet tuvāko piecu gadu laikā mērķis ir sasniegt 300 miljonu eiro apgrozījumu. “Mēs noteikti gribam augt! Mana vēlme ir tuvākajos gados panākt, ka uzņēmuma apgrozījums sasniedz jau 300 miljonus eiro,” uzsvēris uzņēmuma padomes priekšsēdētājs.

Pēc Lipmana teiktā, viens no apgrozījuma kāpumu veicinošajiem faktoriem ir jauno preparātu pārdošanas rezultāti. “Esam sev izvirzījuši uzstādījumu katru gadu izlaist četrus jaunus preparātus. Farmācijas uzņēmumiem ir ļoti svarīgi, kāds ir viņu produktu portfelis. Ja tajā ir labas zāles, apgrozījums ir pavisam cits,” norādījis “Grindeks” padomes priekšsēdētājs.

Tāpat viņš minējis, ka apgrozījuma kāpumu sekmē labie eksporta rādītāji. “Turpinām izvērst darbu Eiropā un Āzijā, lai diversificētu riskus saistībā ar darbību Krievijā,” klāstījis Lipmans, bet atzinis, ka pagaidām eksporta apmēri uz Āzijas valstīm neesot ļoti lieli. Pārsvarā uz Āzijas valstīm tiek eksportēti medikamenti sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai.

“Grindeks” padomes priekšsēdētājs arī norādījis, ka būtisku devumu koncerna attīstībā nodrošina tā meitassabiedrības, piemēram, AS “Kalceks”. “Katru gadu pieaug apgrozījums. Pagājušajā gadā tā apgrozījums bija virs 44 miljoniem eiro, kamēr 2017.gadā vien 5,1 miljons eiro. Tuvāko piecu gadu laikā gribētu sasniegt jau 165 miljonus eiro,” viņš pavēstījis intervijā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Grindeks” koncerna apgrozījums 2018. gadā bija 145,5 miljoni eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2017.gadā, savukārt koncerna zaudējumi bija 9,7 miljoni eiro.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.