Sākums » Farmācija » “Grindeks” šogad plāno pilnībā pabeigt Slovākijas “HBM Pharma” s.r.o. iegādi
“Grindeks” šogad plāno pilnībā pabeigt Slovākijas “HBM Pharma” s.r.o. iegādi

“Grindeks” šogad plāno pilnībā pabeigt Slovākijas “HBM Pharma” s.r.o. iegādi

AS “Grindeks” informē, ka 2012. gadā tika noslēgts pirkuma līgums ar “Dashdirect Limited” par Slovākijas uzņēmuma “HBM Pharma” s.r.o. simtprocentīgu kapitāldaļu iegādi. Kopējā darījuma summa ir 13,1 miljoni eiro. “Grindeks” ir veikusi avansa maksājumu 11,67 miljonu eiro apmērā, bet atlikusī maksājuma summa tiks samaksāta pēc kapitāldaļu pārreģistrācijas uz “Grindeks” vārda atbilstoši Slovākijas likumdošanai. Plānots, ka šis darījums pilnībā tiks pabeigts jau šogad, un pēc tā noslēgšanas”HBM Pharma” s.r.o. tiks iekļauts AS “Grindeks” koncerna struktūrā. Kapitāldaļu iegāde ir finansēta no uzņēmuma līdzekļiem, ziņo “Grindeks” pārstāvji.

Iegādātā uzņēmuma pamatdarbība ir medicīnisko preparātu ražošana, un “Grindeks” ar to ir noslēgusi ilgtermiņa līgumu par zāļu ražošanu injekciju formā. “Grindeks” pasūtījumi veido aptuveni 30% no kopējā “HBM Pharma” s.r.o. apgrozījuma.

AS “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis paziņojumā masu medijiem pauž, ka, ņemot vērā “Grindeks” nepieciešamību palielināt ražošanas jaudas, visizdevīgākais risinājums šim nolūkam ir esošas ražotnes iegāde. “Šāda darbība atbilst uzņēmuma stratēģijai nodrošināt visu ražošanas procesu vertikālu integrāciju – aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu pētniecību, izstrādi, ražošanu un pārdošanu. Šis darījums būtiski stiprinās koncerna konkurētspēju starptautiskā arēnā,” norāda Bundulis.

Pēc darījuma pabeigšanas “Grindeks” koncernā ietilps pieci meitasuzņēmumi – AS “Tallinas farmaceitiskā rūpnīca” (Igaunija), AS “Kalceks” (Latvija), SIA “Namu apsaimniekošanas projekti” (Latvija), SIA “Grindeks Rus” (Krievija) un “HBM Pharma” s.r.o. (Slovākija).

“HBM Pharma” s.r.o. apgrozījums pērn bijis 27,44 miljoni eiro, neto peļņa – 2,13 miljoni eiro. “HBM pharma” s.r.o. nav iesaistīts tiesas vai arbitrāžas procesos, ziņo “Grindeks”.

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.