Sākums » Farmācija » “Grindeks” zaudējumi pērn – 9,7 miljoni eiro
“Grindeks” zaudējumi pērn – 9,7 miljoni eiro
Foto no "Grindeks" arhīva.

“Grindeks” zaudējumi pērn – 9,7 miljoni eiro

AS “Grindeks” zaudējumi pērn bija 9,7 miljoni eiro, liecina biržā “Nasdaq Riga” iesniegtie uzņēmuma 2018.gada revidētie konsolidētie finanšu pārskati.

Attiecīgā summa ir uz mātes sabiedrības akcionāriem attiecināmie zaudējumi.

Koncerna apgrozījums 2018.gadā bija 145,5 miljoni eiro, kas ir par 13,1 miljonu eiro jeb 10% vairāk nekā 2017.gadā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Uzņēmumā skaidro, ka koncerna zaudējumi ir saistīti ar vairākiem faktoriem. Saskaņā ar starptautiskā finanšu pārskatu standarta “Finanšu instrumenti” prasībām, ir izveidots 15,3 miljonu eiro uzkrājums nedrošiem debitoriem. Uzņēmuma vadība nolēmusi atteikties no projektiem, kuru rezultāts ir neskaidrs, tādējādi nerealizētie pētniecības un izstrādes projekti divu miljonu eiro apmērā tika attiecināti uz izmaksām.

Būtiski rādītāju ietekmēja arī nekustamo īpašumu aktīvu vērtības samazināšanās un valūtas kursa svārstības Krievijā, kas radīja 3,3 miljonu eiro zaudējumus.

2018.gadā koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 87 pasaules valstīm kopumā par 135,1 miljonu eiro, kas ir par 12,6 miljonu eiro jeb par 10% vairāk nekā 2017.gadā.

“Grindeks” gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2018.gadā bija 136,6 miljoni eiro un ir palielinājies, salīdzinot ar 2017.gadu, par 12,4 miljonu eiro.

“Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis vērš uzmanību, ka 2018.gadā koncerna pārdošanas apjomu esam kāpinājuši par 10%. “Tas ir stabils pieaugums un labs atspēriens turpmākajām iecerēm. (..) Nākotnē “Grindeks” darbības rezultātus noteiks mūsu spēja paplašināt produktu klāstu, kā arī prasmes izmantot jaunas iespējas,” pauž Bundulis.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.