Sākums » Farmācija » Grindeļa balvu saņem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule
Grindeļa balvu saņem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule
Liene Cipule. Foto no "Grindeks" arhīva.

Grindeļa balvu saņem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule

Ceturtdien, 17. septembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” norisinājās “Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija, kuras laikā tika pasniegts arī farmācijas uzņēmuma “Grindeks” augstākais profesionālais apbalvojums. D.H.Grindeļa balvu par nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības veselībā un sniegumu Covid-19 vīrusa izplatīšanas ierobežošanā saņēma Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Liene Cipule veselības aprūpes nozarē ir pazīstama jau vairāk nekā 20 gadus. Kopš 2018. gada viņa organizē un vada NMPD ar vairāk nekā 3000 cilvēku komandu, kas ikdienā dodas palīgā visas valsts iedzīvotājiem dzīvībai kritiskās situācijās. Iepriekš L.Cipule ir veidojusi un vadījusi vairākas ārstniecības iestādes, kā arī aktīvi piedalījusies Latvijas Ārstu biedrības likumprojektu izstrādē.

AS “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans paziņojumā presei pauž: “Šogad piedzīvojam pasaules mēroga pandēmiju, kas skar visu veselības nozari un sabiedrību globāli. Pandēmijas laiks ir iezīmējis tos cilvēkus, kas risina problēmsituācijas, nebaidās rīkoties un uzņemas atbildību. Liene Cipule ir talantīga personība un sava darba patriote. Viņa ar pilnu atdevi risina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darba uzdevumus. Pateicoties Lienei Cipulei, viena no svarīgākajām Latvijas medicīnas struktūrām ārkārtas situācijās tiek vadīta profesionāli un stratēģiski, nodrošinot sabiedrības veselību un drošību. Esmu gandarīts, ka D.H.Grindeļa balva turpina savas tradīcijas, iedvesmojot veselības aprūpes nozares profesionāļus sasniegt arvien labākus rezultātus.”

D. H. Grindeļa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums medicīnas un farmācijas jomā, kas tiek piešķirts par godu pirmajam latviešu izcelsmes dabas zinātniekam, ārstam, farmaceitam un profesoram Dāvidam Hieronīmam Grindelim (1776-1836). Pirmo reizi tā tika pasniegta 1995. gadā. Šogad D. H. Grindeļa balva tika pasniegta 25. reizi. Kopš šīs tradīcijas dibināšanas balvu saņēmušas tādas Latvijas medicīnas un farmācijas izcilības kā Prof. Dr. med. Andrejs Ērglis, Prof. Dr. med. Juris Pokrotnieks, Prof. Dr. med. Ināra Logina, Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts, Dr. habil. chem., Dr. hist. h. c., prof., Jānis Stradiņš, Prof. Dr. habil. biol. Elmārs Grēns, Dr. habil. chem. Regīna Žuka, Prof. Dr. hab. chem. Ivars Kalviņš, Dr. chem. Jānis Polis, Asoc. prof., Dr. pharm. Vija Eniņa, Dr. habil. med. Vija Kluša, Dr. Pēteris Apinis, Dr. chem. Osvalds Pugovičs, Prof. Dr. pharm. Maija Dambrova, Dr. habil. chem. Raimonds Valters un daudzas citas ievērojamas personības.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.