Sākums » Jaunākie raksti » HIV inficēto pacientu ārstēšana ar antiretrovirālām zālēm Latvijā tiek uzsākta novēloti
HIV inficēto pacientu ārstēšana ar antiretrovirālām zālēm Latvijā tiek uzsākta novēloti

HIV inficēto pacientu ārstēšana ar antiretrovirālām zālēm Latvijā tiek uzsākta novēloti

“Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kur HIV inficēto pacientu ārstēšana ar antiretrovirālām zālēm tiek uzsākta novēloti, ignorējot Pasaules Veselības organizācijas izstrādātās HIV ārstēšanas vadlīnijas. Līdz ar to Latvijā vīrusa izplatība notiek ievērojami straujāk nekā citās valstīs un HIV infekcijas ārstēšanas izmaksas arvien pieaug. Ilgtermiņā tas ir neefektīvi un veicina neracionālu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu,” vēsta Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas (LVEA) jaunākais elektroniskā izdevuma “Veselības Ekonomists” 3.numurs.

Kā secina eksperti, jaunatklāto HIV un AIDS gadījumu skaita pieaugums kopš 2009. gada Latvijā ir satraucošs un norāda uz nepietiekamu profilaksi un ārstēšanu. Jauno gadījumu skaita pieaugums, it īpaši 2014. gadā, norāda, ka nepieciešams steidzami rīkoties, lai apturētu HIV epidēmijas izplatību, tai skaitā mazinot HIV inficētu grūtnieču un bērnu skaitu. Ja terapija tiktu uzsākta 2015. gada 1.jūlijā, tā būs nepieciešama aptuveni 1000 pacientiem, bet, ja terapija tiks uzsākta vēlāk, tikai 2016. gada 1.janvārī, tā varētu būt nepieciešama jau par 59 pacientiem vairāk un valstij ilgtermiņā par ārstēšanu nāksies maksāt arvien lielākas summas, ziņo LVEA.

Lai gan, reaģējot uz krīzi, Latvijas valdība ieviesa strukturālas reformas, tomēr mūsu valstī, salīdzinot ar citām ES dalībvalstīm, joprojām ir ļoti augsts privāto maksājumu īpatsvars, saglabājas visaugstākā iedzīvotāju proporcija, kurai ir neapmierinātas vajadzības pēc izmeklējumiem un ārstēšanas, un salīdzinoši slikta ir arī sabiedrības veselība, secināts elektroniskajā izdevumā, ko LVEA izdod kopš 2014.gada.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.