Sākums » Farmācija » Igaunijā aptieku ķēde apsūdz farmaceitu biedrību sabiedrības maldināšanā
Igaunijā aptieku ķēde apsūdz farmaceitu biedrību sabiedrības maldināšanā

Igaunijā aptieku ķēde apsūdz farmaceitu biedrību sabiedrības maldināšanā

Kā 17. jūlijā ziņo BNS, Igaunijas Benu aptieku ķēdes īpašnieka Tamro Baltics pārstāvji uzskata, ka Igaunijas Farmaceitu biedrība ir maldinājusi sabiedrību, selektīvi citējot Augstākās tiesas lēmumu.
Igaunijas Farmaceitu biedrība aicinājusi Zāļu valsts aģentūru atturēt aptieku ķēžu uzņēmumus no aptieku reformas ignorēšanas – šie uzņēmumi atver jaunas aptiekas, izmantojot esošas aptiekas pārvietošanas shēmu.

Tamro pārstāvis vērsies pret šo paziņojumu: “Farmaceitu biedrības paziņojums, apgalvojot, ka Zāļu valsts aģentūras rīcība ir nelikumīga, ļaujot aptiekas pārvietot, maldina sabiedrību, jo Augstākās tiesas lēmums citēts selektīvi. Aptieku pārvietošana nav nelikumīga.”

Tarmo Baltics vadītājs Leons Jankelevičs norādījis, ka Farmaceitu biedrības paziņojums plašsaziņas līdzekļiem saistīts ar faktu, ka Zāļu valsts aģentūra gatavo licences piešķiršanu Benu aptiekai Ziemeļigaunijas medicīnas centrā (PERH), bet biedrība cenšas iebiedēt aģentūru.

Pēc Jankeleviča teiktā, Benu aptieka gaida pārcelšanos uz tās telpām saskaņā ar nomas līgumu, kas noslēgts ar PERH, gandrīz divus gadus, un tagad, kad Apotheca, kas līdz šim esot nelikumīgi darbojusies minētajās telpās, beidzot tās atstājusi, tiek veikti dažādi pasākumi, lai liegtu PERH pacientiem turpmāk saņemt aptiekas pakalpojumus.

Tamro apgalvo, ka biedrība savā trešdienas paziņojumā uzsvērusi, ka Augstākā tiesa aizliedz aptieku pārvietošanu.

“Attiecīgais 29. maija tiesas lēmums par Turi aptieku tomēr neietver šādu aizliegumu. Pārvietošana ir atļauta, ja aptieka turpinās darboties vienā un tajā pašā pašvaldībā, apkalpos tā paša reģiona patērētājus un ietekmēs tos pašus konkurentus”, teica Tamro pārstāvis.

Farmaceitu biedrības priekšsēdētāja Karina Alamaa-Aas trešdienas paziņojumā presei teica: “2015. gada farmācijas reforma tika izsludināta ar kompromisu, ka lielām aptieku ķēdēm var piederēt aptiekas piecu gadu pārejas periodā, bet jaunas aptiekas drīkst atvērt tikai farmaceiti. Tā tika lemts, lai nodrošinātu pāreju no pašreizējās aptieku sistēmas uz farmaceitiem piederošām aptiekām.”

“Tomēr Zāļu valsts aģentūra ļauj lielām aptieku ķēdēm atvērt jaunas aptiekas, izmantojot pārcelšanas shēmu. Šāda shēma tieši pārkāpj aptiekas reformu,” piebilda Alamaa-Aas.

Farmaceitu biedrība Zāļu valsts aģentūrai iesniegtajā paziņojumā pieprasa, lai aģentūra pārtrauc administratīvo praksi, kas dod priekšroku aptieku ķēdēm, un ļauj tām pārvietot savas aptiekas, tādējādi paplašinot savu darbību.

“Mūsu vērtējums ir tāds, ka tas tieši pārkāpj Augstākās tiesas lēmumu un vadlīnijas,” teikts biedrības paziņojumā.

 

Avots: LETA

18.07.2019

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.