Sākums » Jaunākie raksti » Igaunijā turpina pieaugt letālu narkotiku pārdozēšanas gadījumu skaits
Igaunijā turpina pieaugt letālu narkotiku pārdozēšanas gadījumu skaits

Igaunijā turpina pieaugt letālu narkotiku pārdozēšanas gadījumu skaits

Igaunijā turpina pieaugt narkotiku pārdozēšanas izraisīto nāves gadījumu skaits, liecina Igaunijas Veselības attīstības institūta (TAI) dati.

Atbilstoši šiem datiem šogad gada pirmajos astoņos mēnešos narkotiku pārdozēšana bijis 84 cilvēku nāves iemesls. Pērn visa gada laikā tika reģistrēti 80 letāli pārdozēšanas gadījumi. Pirms tam 2021.un 2020.gadā tādu gadījumu bija attiecīgi 39 un 31.

No šogad janvārī-augustā mirušajiem, kuru nāvi izraisīja narkotiku pārdozēšana, 63 bija vīrieši un 21 – sieviete. Viņu vidējais vecums bija 37,8 gadi. Kopumā upuri bija 17-78 gadus veci, seši no mirušajiem bija 17-22 gadus veci.

2002.-2017.gadā Igaunijā visvairāk letālas pārdozēšanas izraisīja opioīds fentanils un tā atvasinājumi, bet 2018.-2022.gadā fentanila pieejamība Igaunijā krasi samazinājās, tādēļ saruka arī pārdozēšanas gadījumu skaits.

Letālo pārdozēšanas gadījumu skaita kāpums, kas sākās pērn, saistāms ar ļoti spēcīgas iedarbības sintētisko opioīdu, kas pazīstami kā nitazēni, ienākšanu tirgū.

TAI apkopotā informācija liecina, ka no šogad mirušajiem narkotiku pārdozētājienm 44 bija lietojuši nitazēnu grupas narkotiskās vielas. Letāla pārdozēšana iestājusies arī amfetamīnu, kokaīna un dažādu psihoaktīvu recepšu medikamentu lietošanas dēļ. Daudziem atklāts vairāku narkotisko vielu sajaukums organismā.

Avots: LETA, ERR

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*