Sākums » Farmācija » Igaunijā zaudējumi Covid-19 vakcīnu un citu zāļu nepareizas uzglabāšanas dēļ

Igaunijā zaudējumi Covid-19 vakcīnu un citu zāļu nepareizas uzglabāšanas dēļ

Zaudējumi, kas radušies, paaugstinoties medikamentu uzglabāšanas temperatūrai Igaunijas Veselības departamenta noliktavās un sabojājoties “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnām un citiem medikamentiem, sasniedz aptuveni trīs miljonus eiro.

Pēc Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas teiktā, nederīgas kļuvušas 250 000 vakcīnas devas, arī bērnu potēšanai paredzētās vakcīnas. Vajadzības gadījumā Igaunija varētu vērsties pēc palīdzības pie kaimiņvalstīm, lai nerastos problēmas ar bērnu vakcināciju un ārstēšanu.

Aukstuma kamerās divās Veselības departamenta noliktavās temperatūra pagājušajā nedēļā bija paaugstinājusies līdz 15 grādiem, lai gan “AstraZeneca” vakcīnas un citi medikamenti tajās jāuzglabā 2-8 ºC temperatūrā. Noskaidrots, ka temperatūra cēlusies kopš 22.jūnija, bet automātiskā brīdināšanas sistēma kaut kāda iemesla dēļ nav nostrādājusi un 25.jūnija rītā problēmu atklājis Veselības departamenta darbinieks.

Uzsākta kompensācijas piedziņa no apdrošinātājiem un iekārtu piegādātājiem un dots rīkojums sākt neatkarīgu ārējo auditu.

Izmeklēšanā, kurā jānoskaidro, kādi apstākļi izraisījuši medikamentu bojāšanos un kā nepieļaut šādu situāciju atkārtošanos, iesaistīti labākie eksperti un novērotāji no Patērētāju tiesību aizsardzības un tehniskās uzraudzības departamenta, Valsts Zāļu aģentūras un Valsts kontroles.

Kallasa arī pastāstījusi, ka visām ministrijām dots rīkojums pārskatīt savus krājumus, lai pārliecinātos, ka valsts īpašums tiek uzglabāts drošos apstākļos un necieš no karstuma.

Viņa piebildusi, ka pašlaik Veselības departamenta noliktavās organizēta nepārtraukta fiziska uzraudzība visas diennakts garumā.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.