Sākums » Jaunākie raksti » Igaunijas ministre: Esošo sistēmu nedrīkst izjaukt ģimenes ārstu trūkuma dēļ

Igaunijas ministre: Esošo sistēmu nedrīkst izjaukt ģimenes ārstu trūkuma dēļ

Veselības ministre Rīna Sikuta šodien, uzstājoties ikgadējā Igaunijas ģimenes ārstu konferencē, sacīja, ka ģimenes ārstu trūkums rada nopietnas bažas, taču tam nevajadzētu novest pie labi iedibinātās ģimenes ārstu pakalpojuma izjaukšanas primārās veselības aprūpes sistēmā.

Igaunijas veselības aprūpē visnopietnākās bažas rada veselības speciālistu trūkums, un tas īpaši attiecas uz ģimenes ārstiem, sacīja ministre. “Mums ir jāveic sekas mazinoši pasākumi un jāformulē ilgtermiņa plāns ģimenes ārstu ilgtspējas nodrošināšanai, taču pirms gadiem pieņemtie lēmumi attīstīt ģimenes medicīnu un izveidot spēcīgu primārās aprūpes nozari ir bijuši pareizi, un tos nevajag mainīt ģimenes ārstu trūkuma kontekstā,» viņa sacīja. “Raugoties uz priekšu, gaidāmi ļoti smagi laiki, tieši ģimenes ārstu trūkuma dēļ,” sacīja ministre.

“Ceru uz labu sadarbību, lai varētu pārdzīvot grūtos laikus un arī sabiedrībai skaidrot, ka grūtības būs īslaicīgas un tās nav pamats mainīt iedibināto ģimenes medicīnu, sākt primārās veselības aprūpes demontāžu vai uzdot šo atbildību kādam citam,” uzsvēra Sikuta.

Sociālo lietu ministrijas un Igaunijas Ģimenes ārstu asociācijas vadībā tiks sagatavots primārās veselības aprūpes attīstības plāns, kurā tiks saskaņoti primārās veselības aprūpes attīstības virzieni un vajadzības Igaunijā līdz 2035.gadam. Attīstības plāna darba grupās ir pacientu, medicīnas māsu, vecmāšu, fizioterapeitu, ārstu speciālistu un citu profesiju grupu, augstskolu, farmācijas nozares, sabiedrības un valsts institūciju pārstāvji. Paredzēts, ka attīstības plāns būs gatavs līdz 2023. gada beigām.

Avots: LETA, BNS

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*