Sākums » Ārzemēs » Igaunijas zāļu tirgus pirmajā ceturksnī audzis par 3,4%
Igaunijas zāļu tirgus pirmajā ceturksnī audzis par 3,4%

Igaunijas zāļu tirgus pirmajā ceturksnī audzis par 3,4%

Igaunijas medikamentu (tai skaitā – veterināro zāļu) tirgus šī gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 75,6 miljonus eiro, kas ir par 3,4% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn, saskaņā ar Igaunijas Zāļu aģentūras datiem ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Aptiekām piegādāto zāļu vērtība gada pirmajos trīs mēnešos sasniegusi 52,1 miljonu eiro, slimnīcām piegādāti medikamenti 22,8 miljonu eiro vērtībā, bet citām institūcijām piegādāto medikamentu vērtība sasniegusi 700 tūkstošus eiro, ziņo LETA.

Recepšu medikamentu vērtība sasniegusi 63,9 miljonus eiro, bet bezrecepšu medikamenti un slimnīcām paredzētie medikamenti – attiecīgi 11,1 miljonu un 600 tūkstošus eiro.

No atsevišķām zāļu grupām Igaunijā gada pirmajos trīs mēnešos vislielākais apgrozījums bijis pretvēža medikamentiem un imūnmodulatoriem (14,6 miljoni eiro), pretinfekcijas medikamentiem sistemātiskai lietošanai (12,1 miljons eiro) un gremošanas trakta un vielmaiņas medikamentiem (8,7 miljoni eiro).

Veterināro medikamentu tirgus Igaunijā gada pirmajā ceturksnī vairumtirdzniecības cenās sasniedzis 2,97 miljonus eiro, kas ir par 4,7% vairāk nekā pirms gada.

Nepilni 90% veterināro medikamentu tika pārdoti veterinārārstiem vai lauksaimniecības uzņēmumiem, kuras pārstāv veterināri, 6% – veterinārajām aptiekām, 3% – vispārējām aptiekām un 1% – citām institūcijām, galvenokārt valsts un zinātnes sektorā, informē LETA.

Jau ziņojām, ka Latvijā 2017. gada pirmajā ceturksnī darbojās 82 licencētas zāļu lieltirgotavas, realizējot zāles 141,3 miljonu eiro (ar PVN) apjomā, kas ir par 13% vairāk nekā 2016. gada pirmajā ceturksnī.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.