Sākums » Jaunākie raksti » “Inbank”: Pērn par 89% augusi iedzīvotāju interese par medicīnas pakalpojumiem uz nomaksu

“Inbank”: Pērn par 89% augusi iedzīvotāju interese par medicīnas pakalpojumiem uz nomaksu

Pērn par 89% augusi iedzīvotāju interese par medicīnas pakalpojumu saņemšanu, par tiem norēķinoties vēlāk, informē finanšu tehnoloģiju uzņēmuma “Inbank” pārstāvji.

Saskaņā ar “Inbank” datiem 2023.gadā noslēgts pat par 89% vairāk līgumu par medicīnisko pakalpojumu finansēšanu, bet piešķirtā finansējuma apjoms audzis 2,3 reizes salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

“Inbank” vidējā uz nomaksu izsniegtā finansējuma summa medicīnas pakalpojumiem bija 1503 eiro, un klienti visbiežāk izvēlējās 12 mēnešu apmaksas termiņu.

“Inbank Latvia” vadītājs Dainis Skrinda norāda, ka pieaug to cilvēku skaits, kuri nevēlas ilgi gaidīt valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu, radot lielāku interesi par privātajām medicīnas iestādēm. Tomēr salīdzinoši augsto cenu dēļ, cilvēki arvien biežāk izskata dalītā maksājuma iespēju. “Inbank” novērojumi liecina, ka šo pakalpojumu izmanto ne tikai dārgākiem medicīnas pakalpojumiem virs 1000 eiro, bet nereti arī nelielām summām, jau sākot no 75 eiro.

Skrinda piebilst, ka medicīnas pakalpojumiem uz nomaksu ir vērojama sezonalitāte – vasarā finansējuma apjomi ir mazāki, savukārt aukstajā sezonā klientu interese palielinās.

“Inbank” dati liecina, ka sievietes biežāk nekā vīrieši izvēlas maksāt par medicīniskajiem pakalpojumiem uz nomaksu un retāk atliek veselības problēmu risināšanu uz vēlāku laiku. 2023.gadā no visiem medicīnas nomaksas līgumu slēdzējiem 72% bija sievietes ar vidējo vecumu 47 gadi.

Igaunijas “Inbank” grupas meitasuzņēmuma SIA “Inbank Latvia” apgrozījums 2022.gadā bija 5,106 miljoni eiro, kā arī tika gūta 1,146 miljonu eiro peļņa, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Inbank Latvia” ir Igaunijas kredītiestādes “Inbank” grupas uzņēmums. “Inbank” Igaunijā ir dibināta 2011.gadā, un 2014.gadā “Inbank” sāka darbību Latvijā.

“Inbank” darbojas Baltijas valstīs, Polijā un Čehijā, kā arī papildus piesaista depozītus Vācijā, Austrijā, Nīderlandē un Somijā.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*