Sākums » Jaunākie raksti » Infekcijas slimību saraksts tiek papildināts ar Covid-19 un MERS
Infekcijas slimību saraksts tiek papildināts ar Covid-19 un MERS

Infekcijas slimību saraksts tiek papildināts ar Covid-19 un MERS

Infekcijas slimību saraksts tiek papildināts ar Covid-19 un Tuvo Austrumu respiratoro sindromu MERS, paredz 9. jūnija valdības sēdē atbalstītie grozījumi noteikumos “Kārtība, kādā veicama personu obligātā medicīniskā un laboratoriskā pārbaude, obligātā un piespiedu izolēšana un ārstēšana infekcijas slimību gadījumos”.

Tādējādi tiek noteikts, ka, ja personai tiek diagnosticēta kāda no šīm slimībām vai par personu ir pamatotas aizdomas, ka viņa inficējusies ar kādu no šīm slimībām, uz personu tiek attiecināti visi nosacījumi kā uz jebkuru personu, kurai ir diagnosticēta bīstama infekcijas slimība, tostarp piespiedu medicīniskā izmeklēšana, izolēšana un ārstēšana.

Ņemot vērā minēto, ir nepieciešams precizēt esošo infekcijas slimību sarakstu, nodalot bīstamās infekcijas slimības no pārējām infekcijas slimībām atbilstoši Epidemioloģiskās drošības likumā noteiktajai bīstamo infekcijas slimību definīcijai.

Covid-19 ir saistīta ar strauju izplatību un Pasaules Veselības organizācija (PVO) to 13.martā pasludināja par pandēmiju, vienlaikus nav pieejami efektīvi profilakses un ārstniecības līdzekļi slimības apkarošanai. Atbilstoši Epidemioloģiskās drošības likumā noteiktajai definīcijai Covid-19 tiek atzīta par bīstamu infekcijas slimību.

Papildus minētajam, izvērtējot bīstamo infekcijas slimību sarakstu tika konstatēts, ka tas jāpapildina ar MERS. Pirmais saslimšanas gadījums ar šo infekcijas slimību pasaulē tika konstatēts 2012.gadā, Jordānijā. Ņemot vērā slimības straujo izplatību Austrumu reģiona valstīs un augsto mirstību no slimības izraisītiem veselības traucējumiem, PVO to ir iekļāvusi infekcijas slimību sarakstā, kas rada globālu sabiedrības veselības apdraudējumu.

Līdz šim Latvijā nav reģistrēts neviens MERS gadījums, tādēļ tas nav iekļauts bīstamo infekcija slimību sarakstā. Tomēr dēļ plašās izplatības un efektīvu profilakses un ārstniecības līdzekļu trūkuma dēļ, MERS atbilst bīstamas infekcijas slimības definīcijai. Tādēļ ir nepieciešams precizēt bīstamo infekcijas slimību sarakstu.

Jau ziņots, ka 9.jūnijā valstī beidzas ārkārtējā situācija, kā rezultātā ir nepieciešams precizēt un iestrādāt dažādas izmaiņas esošajos likumos un noteikumos, lai arī nākotnē, Covid-19 vai citu infekcijas slimību parādīšanās gadījumā, varētu tikt veiktas nepieciešamās darbības to izplatības un draudu novēršanai.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.