Sākums » Jaunākie raksti » Infektoloģe: Nākamā ziema būs ļoti grūta

Infektoloģe: Nākamā ziema būs ļoti grūta

Nākamā ziema saistībā ar Covid-19 izplatību būs grūta, šādu viedokli informācijas aģentūrai LETA pauda Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, infektoloģe Indra Zeltiņa. Viņas vērtējumā, pašlaik Covid-19 izplatība Latvijā ir samērā zema. “Latvija savā ziņā ir veiksmes stāsts, taču situācija ir duāla,” komentēja ārste.

Pēc Zeltiņas domām, vasarā Latvija varētu “veiksmīgi izkulties”, taču problēma atkal aktualizēsies rudenī un it īpaši ziemā, kad paralēli cirkulēs arī sezonālā gripa. “Nākamā ziema būs ļoti grūta,” pieļāva medicīnas speciāliste.

Ārste, vērtējot iespējas saistībā ar Covid-19 pandēmiju noteiktos ierobežojumus, uzsvēra, ka tos izvērtē komanda Veselības ministrijas vadībā. Viņasprāt, svarīgi ir salīdzināt Latvijas un citu valstu situāciju. Ir skaidrs, ka mācību gads šogad neatsāksies, taču grūti prognozēt, kādi būs lēmumi pēc 12.maija, kas ir noteikts kā ārkārtējās situācijas beigu termiņš, komentēja Zeltiņa.

Latvijā tiek pakāpeniski atjaunoti medicīnas ambulatorie pakalpojumi, jo citas hroniskās saslimšanas nav pazudušas, atzīmēja ārste. Viņa stāstīja, ka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā, kas ir viņas darba vieta, arī ārkārtējā situācijā tika turpināta hronisko pacientu ārstēšana, tostarp, izrakstot kompensējamo zāļu receptes un sniedzot attālinātās konsultācijas.

Pašlaik esot grūti prognozēt, vai ierobežojumi ārkārtējās situācijas laikā varētu būt palielinājuši ielaisto slimību gadījumu skaitu. Pēc Zeltiņas domām, tā būtu spekulēšana, jo šādi dati netiek apkopoti, un ierobežojumu laiks nav bijis garš.

“Šajā situācijā savu devumu sajutuši ģimenes ārsti,” pauda ārste, skaidrojot, ka gadījumos, kad tas bijis iespējams, tieši ģimenes ārsti atrisinājuši pacientu problēmsituācijas, lai gan ikdienā, iespējams, šis pacients tiktu sūtīts pie cita speciālista vai arī stacionēts.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.