Sākums » Jaunākie raksti » Infektologs Dumpis: “Covid-19” vakcīnas publiski nebūs pieejamas ātrāk kā pēc gada

Infektologs Dumpis: “Covid-19” vakcīnas publiski nebūs pieejamas ātrāk kā pēc gada

Koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” vakcīnas publiski nebūs pieejamas ātrāk kā pēc gada, aģentūrai LETA pastāstīja Veselības ministrijas (VM) galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis. Viņš skaidroja, ka kopumā jau ir 20 vakcīnu kandidāti.

Vaicāts, kura varētu tikt izstrādāta visātrāk, Dumpis prognozēja, ka varētu būt divas vakcīnas ASV, viena Austrālijā un viena Lielbritānijā, kas patlaban ir vistuvāk. Iespējams, ka arī Ķīna varētu ātri progresēt un atrast vakcīnu, bet eksperts uzreiz piebilda, ka šo jautājumu ir grūti komentēt.

Daļa summas no 3. martā valdības sēdē piešķirtajiem 2,66 miljoniem eiro Veselības ministrijai tiks novirzīti nepieciešamo medikamentu iegādei. Eksperts skaidro, ka šo zāļu vidū ir antibiotikas, tostarp arī doksiciklīns, oksacilīns, imipenēms un cilastatīns, kā arī amoksicilīns.

Pēc infektologa paustā, uz vīrusiem antibiotikas nedarbojas, bet vīrusu slimības mēdz komplicēties ar bakteriālām infekcijām, kuras ārstē ar antibiotikām. Attiecībā uz antibiotikām, sevišķi nozīmīgas tās būs tiem pacientiem, kas ārstē pneimonijas slimnīcā. Infektologs uzsver, ka ir būtiski, lai antibiotikas būtu pieejamas vajadzīgā daudzumā, jo pasaulē pastāv bažas par paaugstinātu pieprasījumu un ražošanas jaudām. Tomēr eksperts skaidro, ka šie medikamenti nav domāti profilaktiskai lietošanai. “Noteikti parastiem cilvēkiem nevajadzētu mēģināt šīs antibiotikas iegādāties, jo tas pilnīgi neko nedos,” uzsvēra infektologs.

Kā ziņots, Latvijā pirmdien tika apstiprināta pirmā saslimšana ar “Covid-19”. Sieviete, kura ir rīdziniece, sestdien, 29.februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*