Sākums » Jaunākie raksti » Informē par iespēju saņemt atbrīvojumu no pacienta līdzmaksājumu veikšanas
Informē par iespēju saņemt atbrīvojumu no pacienta līdzmaksājumu veikšanas

Informē par iespēju saņemt atbrīvojumu no pacienta līdzmaksājumu veikšanas

Ja veikto pacienta līdzmaksājumu kopsumma kalendārā gada laikā ir sasniegusi 570,00 EUR, tad iedzīvotājs var saņemt atbrīvojumu no turpmāko pacienta līdzmaksājumu veikšanas attiecīgajā gadā (kalendārā gada ietvaros), informē Nacionālais veselības dienests.

Pacienta līdzmaksājumu kopsummā tiek ņemti vērā veiktie līdzmaksājumi par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas saņemti ārstu praksēs, veselības centros un slimnīcās, ieskaitot līdzmaksājumus par diagnostiskajiem izmeklējumiem ambulatori un dienas stacionārā, kā arī apdrošinātāja segtos pacienta līdzmaksājumus.

Ja pacienta līdzmaksājumu kopsumma, kas veikta kalendāra gada laikā, ir sasniegusi 570,00 EUR, iedzīvotājam ir jāvēršas kādā no Nacionālā veselības dienesta (NVD) teritoriālajām nodaļām ar iesniegumu un jāuzrāda maksājumu dokumentu oriģināli (kases čeki, stingrās uzskaites kvītis, izdruka no internetbankas ar bankas apliecinātu zīmogu).

NVD teritoriālās nodaļas pārbauda iesniegtos dokumentus un izsniedz izziņu par atbrīvojumu no pacienta līdzmaksājumu veikšanas līdz kalendārā gada beigām. Izsniegtā izziņa iedzīvotājam jāuzrāda, saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Kādi maksājumus apliecinoši dokumenti ir derīgi?

Derīgi ir tikai tie maksājuma dokumenti, kuros uzrādīts, ka veikts līdzmaksājums par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu. Aprēķinot pacienta līdzmaksājumu kopsummu, netiek ņemti vērā:

  • līdzmaksājumi par veiktajām operācijām (līdzmaksājums par vienā stacionēšanās reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām manipulācijām var tikt iekasēts ne vairāk kā 31,00 EUR apmērā);
  • maksājumi, kas ir veikti par maksas pakalpojumu saņemšanu.

Kādai informācijai ir jābūt norādītai maksājumus apliecinošajos dokumentos?

Iedzīvotājam ir jāseko līdzi veikto pacienta līdzmaksājumu kopsummai, saglabājot maksājumu dokumentus (kases čekus, stingrās uzskaites kvītis), uz kuriem obligāti jābūt norādītam:

  • pacienta vārdam un uzvārdam;
  • personas kodam;
  • ārstniecības iestādei.

Ja maksājums par pacienta līdzmaksājumiem ir veikts internetbankā, maksājuma uzdevumā ir jābūt norādītam precīzam maksājuma mērķim, rēķina numuram un informācijai par to, ka tiek apmaksāts līdzmaksājums.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*