Sākums » Farmācija » “InMedica” un “MediCA Group” pabeigušas lielāko apvienošanos veselības aprūpes nozarē Lietuvā

“InMedica” un “MediCA Group” pabeigušas lielāko apvienošanos veselības aprūpes nozarē Lietuvā

Lietuvas vadošās medicīnas pakalpojumu sniedzēju grupas “InMedica” un “MediCA Group” pabeigušas līdz šim lielāko apvienošanos Lietuvas medicīnas pakalpojumu vēsturē.

“In Medica” dibinātājs un vadītājs Kestutis Broņukaitis paziņojumā presei saka: “Mūsu radītā, Lietuvā visplašākā grupa, ko veido 70 klīnikas, nodrošina, ka mēs esam cieši līdzās saviem klientiem, piedāvājot visdažādākos veselības aprūpes pakalpojumus. Pašlaik mums ir 2700 augsti kvalificētu veselības aprūpes speciālistu, kuri katru dienu sniedz palīdzību pacientiem 20 Lietuvas pilsētās. Sniedzot pakalpojumus 7% Lietuvas iedzīvotāju, mūsu tirgus daļa ieņēmumu ziņā ir tikai 3%. Iepriekšējos gados valstij piederošās klīnikas veikušas ievērojamas investīcijas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā, tajā pašā laikā privātie tirgus dalībnieki atver arvien jaunas klīnikas. Mūsu mērķis ir iekļauties šajā tendencē un būt augstākajā mērā konkurētspējīgiem gan pakalpojumu kvalitātes, gan to pieejamības ziņā, vienlaikus esot pievilcīgai darba vietai ārstiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem.”

Broņukaitis piebilst: “Mūsu izaugsmes nākamais posms būs veltīts pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā mūsdienīgu, jaunākajām tehnoloģijām atbilstošu iekārtu iepirkšanai, attīstībai un telpu renovācijai, IT vispārējās kapacitātes palielināšanai un klientu apmierinātības pārvaldībai.”

Pēc apvienošanās 45% “InMedica” daļu pieder vienam no lielākajiem privātā kapitāla fondiem “INVL Baltic Sea Growth Fund” (ar tā īpašā rīka “BSGF Sanus” starpniecību), 40% – Latvijas lielākajai privātajai medicīnas grupai “RePharm”, un atlikušos 15% patur Lietuvas uzņēmums “Litgaja” (dibinātāja un vadītāja Kestuta Broņukaiša mātesuzņēmums). Uzņēmumu vadīs “MediCA Group” un “InMedica” apvienotā profesionāļu komanda.

“INVL Baltic Sea Growth Fund” sadarbības persona Nerijus Drobavičs komentē: “Mūsu privātkapitāla fonda “INVL Baltic Sea Growth Fund” darbības vadmotīvs ir kapitāla atbalsta un darbības kompetences nodrošināšana vietējiem uzņēmumiem, palīdzot tiem īstenot vērienīgās izaugsmes ieceres. Mēs investējām “InMedica” jau 2019.gadā, kad tā ieņēmumi bija aptuveni 10 miljoni eiro. Tāpēc esam iepriecināti, ka jau pēc trīs gadu darba kopā ar dibinātāju un vadītāju Kestuti Broņukaiti mums ir izdevies ne tikai ievērojami palielināt uzņēmuma apgrozījumu un peļņu, bet gan dabiskā, gan apsvērtas iegādes ceļā arī strādājošu klīniku skaitu.”

Drobavičs piebilst: “Lai kļūtu par lielāko privāto medicīnas grupu Lietuvā, mūsu mērķis bija apvienot šos divus vislielākajā mērā sekmīgos Lietuvas uzņēmumus un tādējādi kļūt par vairāk nekā 100 miljonus eiro vērtu sabiedrību. Esam pilnīgi pārliecināti, ka šīs partnerības rezultāts būs plašāks pakalpojumu klāsts pacientiem un turpmākā tirgus konsolidācija Baltijas valstīs.”

AS “RePharm” veselības aprūpes meitasuzņēmuma Veselības centru apvienības (VCA) valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa uzskata, ka pēc pandēmijas atstātajām nelabvēlīgajām sekām šis ir jauns dzinulis veselības aprūpē: “Tas paaugstinās pacientu apkalpošanas kvalitāti un vispārējo efektivitāti un uzlabos veselības aprūpes pieejamību vietējai sabiedrībai, tajā skaitā vietās, kur tā bija nepietiekama un grūti sasniedzama. Turklāt partnerība ar tādu vadošu un augstākajā mērā sekmīgu privātkapitāla fondu Lietuvā, kāds ir “INVL Baltic Sea Growth Fund”, dos iespēju ievērojami palielināt ieguldījumus pakalpojumu uzlabošanā un jaunu klīniku atvēršanā.”

“MediCA” direktors Aleksejs Tjurkins norāda: “Prioritāte pēc apvienošanās joprojām ir “MediCA konsolidācija, un “InMedica” radīs iespēju sniegt kvalitatīvākus pakalpojumus iedzīvotājiem visā Lietuvā, kā arī paātrināt jaunu jomu attīstību medicīnā.”

Šo sarežģīto darījumu finansēja banka “Luminor”. “Pandēmija likusi mums vēl skaidrāk apzināties augstas kvalitātes veselības aprūpes nozīmi. Tāpēc mēs ar prieku atbalstām “MediCA” un “InMedica” grupu izvēršanos Baltijas tirgū, nodrošinot finansējumu profesionālas augstas kvalitātes medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošanai un tādējādi sniedzot ieguldījumu Baltijas valstu iedzīvotāju veselības uzlabošanā,” saka “Luminor” Korporatīvā departamenta vadītājs Baltijas valstīs Andrjus Načajus.

Divu vadošo privāto medicīnas tīklu – “InMedica” un CMediCA Group” – apvienošanās, kas ilga pusotru gadu, nebūtu notikusi bez abpusēja profesionāla atbalsta. “InMedica” pārstāvēja “TGS Baltic” (juridiskie jautājumi), “Deloitte” (finanses) un “Copenhagen Economics” (konsultācijas). “MediCA Group” pārstāvēja “Baltic Partners” (apvienošanās/iegūšanas konsultācijas), “Cobalt” (juridiskie jautājumi) un “RM Legal” (juridiskie jautājumi). Procesu kopumā uzraudzīja Lietuvas Republikas Konkurences padome un Latvijas Republikas Konkurences padome ar “Hortus Investment Banking”, “Greenlex”, “Konrema” un “Spīgulis&Kukainis” palīdzību.

“INVL Baltic Sea Growth Fund”, kura kopējais apjoms ir 165 miljoni eiro, ir vadošais privātkapitāla fonds Baltijas valstīs, Eiropas Investīciju fondam (“EIF”) darbojoties kā tā galvenajam ieguldītājam.

EIF ir ieguldījis 30 miljonus, atbalstot EUR Eiropas Stratēģisko investīciju fondu, kas ir Eiropas Investīciju plāna (vai “Junkera plāna”) galvenais elements, kā arī piešķīris līdzekļus no Baltijas Inovācijas fonda – “fondu fonda”, iniciatīvas, kas izstrādāta sadarbībā ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valdībām. Tā mērķis ir palielināt kapitālieguldījumus Baltijas valstu mazo un vidējo uzņēmumu izaugsmes potenciālā.

Fonds cenšas apkopot daudzveidīgu uzņēmumu portfeli, pievēršoties vairākuma vai ievērojamā mazākuma akciju darījumiem un piešķirot kredītus no 10 miljoniem līdz 30 miljoniem EUR, kas liecina par lielu izaugsmes potenciālu un patiesu konkurētspēju pasaules mērogā.

Fonda galvenā uzmanība pievērsta Baltijas valstīm un tām kaimiņos esošajiem Polijas, Skandināvijas un Centrāleiropas reģioniem. Līdz šim fonds veicis ieguldījumus piecos uzņēmumos veselības aprūpes, būvniecības, vides pārvaldības (plastmasas pārstrāde un atkritumu apsaimniekošana) un kosmētikas un higiēnas preču ražošanas nozarēs.

Fondu vada viens no Lietuvas vadošajiem aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumiem “INVL Asset Management”, kas pieder pie “Invalda INVL” grupas. Šīs grupas uzņēmumi pārvalda pensiju un kopieguldījumu fondus, alternatīvos ieguldījumus, atsevišķus portfeļus, privātkapitāla līdzekļus un citus finanšu instrumentus. 2021.gada beigās savus līdzekļus grupai bija uzticējuši vairāk nekā 250 000 Lietuvas un Latvijas klientu un starptautisko investoru, nododot tās pārvaldībā vairāk nekā 1,5 miljardu vērtus aktīvus. “Invalda INVL” ar stabiliem panākumiem darbojas kopš 1991.gada, tai ir 30 gadu pieredze privātkapitāla līdzekļu pārvaldīšanā Baltijas valstīs un EEK zonā, veidojot uzņēmumus par augstākās klases tirgus līderiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.