Sākums » Ārzemēs » Itālija lūdz ES tiesu atcelt lēmumu par Zāļu aģentūras pārcelšanu uz Amsterdamu

Itālija lūdz ES tiesu atcelt lēmumu par Zāļu aģentūras pārcelšanu uz Amsterdamu

Itālija lūgusi Eiropas Savienības (ES) tiesu atcelt lēmumu pēc Lielbritānijas izstāšanās no šo valstu bloka pārcelt šobrīd Londonā bāzēto Eiropas zāļu aģentūru (EMA) uz Amsterdamu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Lēmums pārcelt EMA uz Amsterdamu novembrī tika pieņemts ar lozēšanas palīdzību pēc tam, kad trīs balsojumos pēc kārtas 27 bloka dalībvalstīm neizdevās noskaidrot uzvarētāju.

Tomēr šonedēļ atklājies, ka jaunā ēka Amsterdamā būs gatava tikai 2019.gada novembrī, kas licis Itālijai apstrīdēt bloka pieņemto lēmumu.

“Itālija un Milānas pilsēta vēršas ES tiesā un Vispārējā tiesā, lai tiktu anulēts Eiropas Padomes lēmums pēc “Breksita” EMA pārcelt uz Amsterdamu,” paziņojusi ES Tiesa.

Itālijas premjerministrs Paolo Džentiloni uzsvēra, ka viņa vadītajai valstij jādara viss iespējamais, lai lēmums tiktu grozīts. “Mums ir jāmēģina,” sabiedriskajai raidorganizācijai “Rai” paziņojis premjerministrs, solot, ka “spēle vēl nav beigusies”.

“Mums tomēr nevajadzētu ļauties ilūzijām, tas nebūs viegli, jo jāievēro procedūras,” atzinis Džentiloni.

Itālijas valdība solījusi gādāt, lai lēmums pārcelt EMA uz Amsterdamu nebūtu pieņemts nepamatoti vai arī slēptu faktu dēļ, piemēram, attiecībā uz jaunās ēkas pabeigšanas datumu. “Lēmums nav vērsts pret Holandi,” intervijā laikrakstam “Corriere della Sera” uzstājis Itālijas Eiropas lietu ministrs Sandro Goci. “Lēmums tiek pieņemts visu Eiropas pilsoņu interesēs, lai nodrošinātu nepārtrauktību un aģentūras optimālu darbību,” viņš piebildis.

Itālijas varasiestādes otrdien, 30. janvārī, apliecinājušas, ka valsts ir gatava nekavējoties uzņemt EMA Milānā.

EMA un Nīderlandes amatpersonas pirmdien pavēstījušas, ka jaunās ēkās būvniecības izmaksas būs 250 miljoni līdz 300 miljoni eiro. Lai no 2019.gada 1.janvāra līdz 30.martam pakāpeniski pārceltu Londonā strādājošos 900 EMA darbiniekus, nāksies atrast pagaidu telpas.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.