Sākums » Ārzemēs » Itālija zāļu ražotājiem pieprasa 1,2 miljardu eiro kompensācijas par neatļautu vienošanos
Itālija zāļu ražotājiem pieprasa 1,2 miljardu eiro kompensācijas par neatļautu vienošanos

Itālija zāļu ražotājiem pieprasa 1,2 miljardu eiro kompensācijas par neatļautu vienošanos

Itālijas varas iestādes pieprasījušas vairāk nekā 1,2 miljardus eiro kompensācijās no trīs farmācijas gigantiem “Pfizer”, “Roche” un “Novartis” par to savstarpējo vienošanos palielināt medikamentu cenas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Februārī Itālijas regulatori gan “Roche”, gan “Novartis” piemēroja naudassodu aptuveni 90 miljonu eiro apmērā katram, paziņojot, ka uzņēmumi bija atrunājuši ārstus pacientiem acu slimību ārstēšanai izrakstīt lētāku medikamentu “Avastin”, tā vietā iesakot krietni dārgāku produktu – “Lucentis”.

Itālijas Veselības ministrija trešdien pieprasīja “Roche” un “Novartis” maksāt papildu 1,2 miljardus eiro, lai kompensētu valstij papildu zaudējumus, ko tā cieta 2012. – 2014. gadā saistībā ar šo vienošanos.

“Novartis” jau noraidījusi pret to izvirzītās apsūdzības un uzsver, ka ministrijas pieprasītā summa ir krietni pārspīlēta, norādot, ka “Lucentis” izmaksas Itālijas veselības aprūpei 2013. gada pirmajos deviņos mēnešos veidojušas 38,6 miljonus eiro, salīdzinot ar 540 miljoniem eiro, ko ministrija aplēsusi pagājušajam gadam kopumā.

Tikmēr “Pfizer” ministrija pieprasījusi maksāt 14 miljonus eiro saistībā ar pret konkurenci vērstu rīcību, kas konstatēta atsevišķā izmeklēšanā no 2012. gada, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.